Muhafazakar Yükseliş Partisi Manisa İl Kongresi Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde ilçe başkanlığı seçimlerini bitiren Muhafazakar Yükseliş Partisi, Manisa'da il başkanlığı seçimini de yaptı. İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan il kongresinde Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulda tek aday olan Sabri Tekin  Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP)  Manisa il başkanı seçildi. 

Muhafazakar Yükseliş Partisi Manisa İl Kongresi Yapıldı

Manisa'nın Şehzadeler ilçesine bağlı Aşağıçobanisa mahallesinde bulunan herkese açık olarak kullanılan çok amaçlı etkinlik salonunda düzenlenen kongrede, parti ilçe başkanlarının yanısıra Muhafazakar Yükseliş Partisi teşkilatlanma başkanı ve parti üyeleride katılım sağladı. Tek listeyle gerçekleştirilen genel kurulda tek aday olarak il başkanı seçilen Sabri Tekin yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Saygıdeğer yol arkadaşlarım, konuşmalarıma başlamadan önce, Her ne kadar ilimizde hissedilmesede acısını içimizde hissettiğimiz ve on ili etkileyen 7,6 ve 7,7 büyüklüğünde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Ülkemizin bu zor günlerinde ve bu ekonomik krizin olduğu bu zamanda yüzyılın felaketi olarak adlandırdığımız bu felaketin yaralarını hep beraber saracağız. Daha önce de pek çok siyasi partilerin bizi aralarında görmek istedikleri fakat hep aynı siyaset üzerinden gittiklerinden dolayı herhangi bir parti üyeliğim olmadı. fakat son zamanlarda araştırdığım ve arkadaşlarımın desteği ile Muhafazakar Yükseliş Partisi Manisa il başkanlığı mevkisini kabul buyurmuş bulunmaktayım. Ekonomist aynı zamanda Ortadoğu uzmanı olan genel başkanımız Ahmet Reyiz Yılmaz liderliğine "Faizsiz Bir Türkiye" sloganıyla dava arkadaşlarımla birlikte bu yola çıkmış bulunmaktayım. Manisa ve çevrelerinde yapacağımız hizmetler din,dil, ırk ayrımı yapmaksızın herkes için olacaktır. En yakın süre içerisinde açacağımız Manisa il başkanlığımıza yapacağınız ziyaretler bizleri onur'e edecektir. Faizin,fakirliğin, yoksulluğun, zamların alıp başını gittiği bu zamanda milletçe olarak elimizi taşın altına koymalı ve bunlara artık bir dur demeliyiz. Muhafazakar Yükseliş Partisi ile yapacağımız bu çalışmaların daim olmasını diliyor ve bana destek veren, vermeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum, Bunu hep beraber başaracağız diyor ve sizleri Allah'a emanet ediyorum." Dedi.

Öte yandan merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illeride'de hissedilen depremde, hayatını kaybeden vatandaşlar içinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2023, 14:48

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER