Öğretmenlere "Türk Müziği" kursu açıldı

Manisa'nın Tek Öğretmenlerden Oluşan  “Türk Müziği Öğretmenler” korosu 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne damga vuracak.

Öğretmenlere "Türk Müziği" kursu açıldı

Hasan Türek Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından Yunusemre Halk Eğitim Merkezi desteği ile “Türk Müziği ” kursu açıldı. Kurulan kurs Manisa'nın Tek Öğretmenlerden Oluşan “Türk Müziği Öğretmenler” korosu olacak. 24 Kasım öğretmenler gününe özel olarak hazırlanan koro Manisalıların ilgi odağı olacak.

OKUL MÜDÜRÜ BOZOĞLU:24 KASIMDA ÖĞRETMENLERİMİZİ DİNLEYECEĞİZ

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bozoğlu
“Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiklerini ifade eden Bozoğlu,
Koronun Öğretmenlere motivasyon olduğunu söyledi.
Ayrıca okul kültürüne olan katkılarına da değinen okul müdürü Bozoğlu, “ Öğretmenlerimiz derslerden sonra rahat bir ortamda kendileri söyleyip çalışıyorlar güzel bir deşarj oluyorlar umarım bu tür faaliyetler etkili olur hem okul hem de öğretmenler için 24 Kasımda öğretmenlerimizi dinleyeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

OĞUZ: ÖĞRENCİLERİ GÜZEL BİR KONSER BEKLİYOR
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, öğretmenler günün de güzel bir konserin beklediğini ifade etti. Oğuz, “Halk Eğitim Merkezinin bünyesinde Türk Müziği Korosu hazırlamıştık, onlar çalışmalarına devam ederken Hasan Türek Anadolu Lisesi’nden de öğretmen korosu çıkıyor. Öğrencileri güzel bir konser bekliyor. dedi.

İMREN: KENDİM VE ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM ADINA ÇOK MUTLUYUM
Müzik Öğretmeni Gül imren koronun vakit geçirmek ve sanatla ilgilenmek adına deşarj olduklarını söyleyerek, “Manisa Yunusemre Halk Eğitim İlçe Müdürlüğü desteği ile okulumuz Manisa Hasan Türek Anadolu lisesinde öğretmenlerimize yönelik bir koro oluşturduk 
Bu koro hem öğretmenlerin boş vakitlerini değerlendirmesi hem de biraz olsun fazla vakit geçirmek hem de sanatla ilgilenmek için öğretmen arkadaşların talebi sonucunda Böyle bir şey gerçekleştirdik. Salı akşamları arkadaşlar ile birlikte şarkılar türküler söylüyoruz birlikte deşarj olmuş oluyoruz günün yorgunluğunu atmış oluyoruz. Halk eğitim bünyesinde gerçekleştirilen etkinlik hayat boyu öğrenme bu bağlamda arkadaşlarında okul dışında bir etkinliğe katılıp sosyalleşmesini sağlamak sonrasında da konser vermek 24 Kasım öğretmenler gününde gerçekleşecek küçük bir konserimiz olacak. Sonrasında da bir konser etkinliğimiz var güzel bir projeye imza atmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

Müzik öğretmeni Fatma Gün Altay ise mutluluklarını dile getirerek çok keyif aldıklarını ve her zaman öğretmenlerin çok ilgili olduklarını önümüzde ki yıllarda da aynı performansı göstereceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2022, 14:56

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER