Okan Borneday Adaylığını Açıkladı

Avukat Okan Borneday Manisa Barosunun 2022 Genel Kurulunda yapılacak seçimlerde Manisa Barosu Başkan adayı olacağını açıkladı.

HABER: CENGİZ KILINÇASLAN- Manisa Barosu Başkanlığına adaylığını Saruhan otelde açıklayan Okan Borneday, Geniş katılımlı adaylık toplantısına gençlerin ilgisi büyüktü Borneday, ekibini tanıttı ve Bir konuşma yaptı.
YANLIŞ KARARLAR, MESLEĞİMİZİN YANINDA ÜLKENİN SORUNLARIDIR
Manisa avukatlık yapan Okan Borneday yaptığı adaylık açıklamasında,
 “Gün geçtikçe artan yargılama süreleri, tarafsızlığından şüphe duyulan ya da yanlış kararlar, mesleğimizin yanında ülkenin sorunlarıdır. Geciken yargılamaların mesleğimize maddi kayıp olarak dönmesi, enflasyon karşısında sorgulanır hale gelen ücret tarifeleri, CMK tarifelerinde mesleğin değerini hiçe sayan ücretlendirmeler, ağır vergi yükleri, sayısı gün geçtikçe artan hukuk fakülteleri ve mesleğe yeni katılımlar, adliyelerde hakim ve savcıların eşiti değil astı gibi muameleye ve eşitsizliğe uğramaktan kaynaklanan maddi ve manevi zorluklar bugünün gerçekleridir. Bu sayılanlar, bizlere; binbir emek ve hayalle kurulan avukatlık bürolarının kapanması, mesleğe yabancılaşma ve meslekten ayrılma, gizli işsizlik ve avukat intiharları olarak acı bir şekilde geri dönmektedir.” dedi
SORUNLARI DOĞRU TESPİT ETMEK, EKSİKLERİ VE HATALARI KABULLENMEK ÇÖZÜME ULAŞAN YOLUN İLK ADIMIDIR
Borneday, “Sorunları doğru tespit etmek, eksikleri ve hataları kabullenmek çözüme ulaşan yolun ilk adımıdır. Çözüm, kişi veya kişilerden bağımsız, günlük koşul ve gelişimlere göre değil, evrensel değerler, meslek onuru ve meslektaş çıkarları temelinde ilkeselleşmiş bir kurumsal refleks, tavır ve duruş ile mümkündür.” diye konuştu.
ÜLKENİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNE İNANAN VE BU KONULARDA TARAF OLMAKTAN ÇEKİNMEYEN BİR BARO YÖNETİM ANLAYIŞI İÇİN ADAY OLDUK
“Hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, insan haklarına, basın özgürlüğüne, kurucu ilkelere ve cumhuriyetin temel değerlerine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan ve bu konularda taraf olmaktan çekinmeyen bir baro yönetim anlayışı için aday olduk” diyen Okan Borneday,
“Meslek ve meslektaşa vuku bulacak saldırıların karşısında tavizsiz bir duruş sergilemek için aday olduk. Yönetim kademelerinde temsil hakkı olmayan genç avukatların, “Genç Avukatlar Temsilcileri” ile ve kuracağımız genç avukatlar meclisi yolu ile seslerini duyurmaları için çalışacak, genç avukatların aidat yüklerini kaldıracak, evden çalışan genç avukatlara “Genç Ofisleri” açarak uygun koşullarda çalışmalarını sağlayacak bir baro yönetimi için aday olduk. Kadın ve çocuklara sahip çıkan, kadın ve çocuğa yönelik saldırı ve şiddeti önlemek amacı ile İstanbul Sözleşmesinin tüm maddeleri ile birlikte uygulanmasını sağlamak için çalışacak bir baro yönetimi için aday olduk. Her türlü çevre katliamına karşı duracak, doğaya sahip çıkacak bir baro yönetimi için aday olduk. Şeffaf, hesap veren, birlikte yöneten bir baro yönetimi için aday olduk. Adaletin teminatının bağımsız savunma olduğunun bilinciyle savunmanın sesinin kısılmaması için mücadele edecek; mücadelenin adliye kapılarında başladığının farkında bir baro yönetimi için aday olduk. Meslektaşlarımızın siyasi görüşlerine, verdikleri veya verecekleri oylara bakmaksızın, ayrıştırmadan, bölmeden; meslek ve meslektaş temelinde buluşacak ve çalışacak demokratik ve çağın gereklerine uygun bir baro yönetimi için aday olduk. Başı dik, meslek vakar ve onurundan taviz vermeyen bağımsız savunma için aday olduk.” Dedi.”

YÖNETİM KURULU ADAYLARI: Emre AKDENİZ (Turgutlu), Mehmet AYDIN (Soma), Ekrem DÖRTBUDAK (Manisa), Metin ERDOĞAN (Manisa), Elvan EVİRGEN SAKMAN (Manisa), Hayrettin cem GÖYNÜK (Manisa), Şakir GÜR (Salihli), Mahmut HORASAN (Alaşehir), Gülşah KURTULDU BAŞDAN (Akhisar), Ezgi YANGÖZ (Manisa)

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI: Başak DAĞ (Turgutlu) Dilek KAFADAR (Manisa), Ragıp KIRGEZEN (Salihli), Işıl PALABIYIK (Manisa), Kadir YILMAZ (Akhisar)

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGE ADAYLARI: Ali ARSLAN (Manisa), Sevgi BAYKAL YORULMAZ (Manisa),Ömür ÖZSOY (Manisa)

DENETÇİ ADAYI: Sinem ÇIRAKOĞLU (Manisa)

GENÇ AVUKATLAR TEMSİLCİLERİ: Ferdane Deniz GEYİKÇİ (Manisa), Mehmet Emre TAYDAŞ (Manisa)

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2022, 21:35

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER