Öneri Sanayi Alanlarının Tespitine Yönelik Toplantı Yapıldı

Türkiye Mekansal Strateji Planı kapsamında, Manisa’da öneri sanayi alanlarının tespitine yönelik Vali Karadeniz başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Öneri Sanayi Alanlarının Tespitine Yönelik Toplantı Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Mekânsal Strateji Planı (MSP) çalışmaları kapsamında İlimiz genelinde bulunan öneri sanayi alanlarının tespitine yönelik toplantı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Yaşar Karadeniz toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kendi yol haritası ile teknolojide öncü ülkeler arasında olmayı hedeflediğini, bu amaçla ‘Yerli ve Milli Teknoloji Hamlesi’ kapsamında önemli çalışmalar yapıldığını belirtti. Manisa’nın sanayi alanında Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olduğunu, Manisa genelinde organize sanayi bölgelerinde doluluk oranlarının yüksek olduğunu ve sürekli yeni yer taleplerinin geldiğini söyleyen Vali Karadeniz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Mekansal Strateji Planı kapsamında Manisa’da öneri sanayi alanlarını tespit etmek amacıyla çalışmaların başladığını ifade etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Türkiye Mekânsal Strateji Planı (MSP) ülke mekanının 2053’ e kadar olan süreçte nasıl kullanılacağı ve gelişeceğine yönelik doğal kaynakların korunmasını, ekonomik değerlerin öne çıkarılmasını, sosyal yapının problemlerini çözmeyi temel alan ve bu amaçla İlimiz genelinde öneri sanayi alanlarının tespitine yönelik yapılan toplantıda; mülkiyeti hazineye ait veya kamu orta malı alanlar, ulaşım akslarının güçlü olduğu alanlar, parçalı olmayan 10 ha ve üzeri alan büyüklüğüne sahip hazine mülkiyetindeki alanlar, aktif olmayan mera alanları, kültürel ve doğal sit olmayan öneri sanayi alanların tespiti için alt komisyon oluşturulmasına karar verildi.

Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı Erhan Günay, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Üçbaş, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER