Özgürler: "Sadece veli beyanı esas alınarak medyada linç edilmiştir"

Manisa’da öğrencisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklanan öğretmene, bazı meslektaşları ve veliler okul önünde basın açıklaması yaptı. 

Özgürler: "Sadece veli beyanı esas alınarak medyada linç edilmiştir"

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan bir okulda öğrenci, öğretmeni tarafından darbedildiğini öne sürdü. Hastaneye başvuran öğrencinin ayağında kırık olduğu iddia edildi. Öğrenci velisi tarafından ise öğretmen şikâyet edildi. Öğretmen Ö.K. gözaltına alınarak, tutuklandı. 

Konuyla ilgili okulun önünde Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen ve öğrenci velileri toplanarak basın açıklaması yaptı.
Türk Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Koray Özgürler, basın açıklamasında söz aldı.
Özgürler konuşmasının başında, gözaltına ve ardından tutuklu yargılanmasını üzüntüyle karşıladıklarını ifade etti. 

"EVİNE YÜRÜYEREK GİTTİĞİ ANLAŞILMIŞTIR"
Başkan Özgürler, öğrencinin evine yürüyerek gittiğine dikkat çekerek, “28 yıllık mesleki tecrübesi bulunan, adresi belli, çalıştığı kurumu belli, bedeni fiziki koşulları belli öğretmen arkadaşımızın tutuklu yargılanmasına anlam verilememiştir. Edindiğimiz bilgilere göre ilgili öğrencinin okul çıkışında son derece sağlıklı bir şekilde top oynadığı ve evine yürüyerek gittiği anlaşılmıştır.” Dedi.
 

"ÖĞRETMENİMİZE YÖNELİK LİNÇ KAMPANYALARINI ESEFLE KINIYORUZ"
Buna rağmen gerçeklerden uzak, öğretmenimize yönelik linç kampanyalarını esefle kınıyoruz diyen Başkan Özgürler, “Öğretmenimize inancımız ve güvenimiz tamdır. Gerçeklerin bir huyu vardır, ER YA DA GEÇ ORTAYA çıkar. Devlet Memurları Kanununda memurun isnat ve iftiraya karşı savunma hakkı olmasına rağmen meslektaşlarımız bu kadar kolay yaftalanmamalıdır.” İfadelerini kullandı

 

"VELİ BEYANI ESAS ALINARAK MEDYADA LİNÇ EDİLMİŞTİR"
Başkan Koray Özgürler, sağlık raporunda öğrencinin bacak kırılması ile ilgili bir husus olmadığına vurgu yaparak, “Yine edindiğimiz bilgilere göre sağlık raporunda, hayati tehlikesi bulunmadığı, bacak kırılması ile ilgili hiçbir hususun yer almadığı gerçeklerine rağmen, öğretmenimiz, sadece veli beyanı esas alınarak medyada linç edilmiştir” diye konuştu.
 

"MESAİ ARKADAŞIMIZIN DESTEKÇİSİ OLACAĞIMIZ BİLİNMELİDİR"
 Başkan Özgürler Son olarak sözlerine, bilinmelidir ki artık hukuki süreç başlamış olup; Hukukun üstünlüğüne inancımız tamdır. “Sürecin sonunda öğretmenimizin aklanacağına ve camia olarak konunun takipçisi ve mesai arkadaşımızın destekçisi olacağımız bilinmelidir.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022, 11:10

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER