Sancaklıbozköy Toki'de Hayat Başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen “100 Bin Sosyal Konut” projesi çerçevesinde, Manisa'da Şehzadeler Belediyesi işbirliği ile yapılan 396 konut hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Anahtarlarına kavuşan aileler büyük mutluluk yaşadı.

Sancaklıbozköy Toki'de Hayat Başlıyor

Manisa'nın Şehzadeler ilçesine bağlı Sancaklıbozköy Mahallesi'nde TOKİ tarafından 2+1 tipinde yapılan 396 konut ile 14 iş yeri ve sosyal donatıların yapımı tamamlandı. Konutlar 24 Mayıs tarihi itibariyle hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. TOKİ Uygulama Şube Müdürü Onur Gürses, konutlarla ilgili olarak gazetecilere bilgi verdi. 

“PROJELERİ BİTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Şube Müdürü Onur Gürses, “Manisa ilinde yapımına başladığımız konutların hızlı bir şekilde projelerini bitirmeye devam ediyoruz. Bugün, 100 Bin Sosyal Konut Projesi çerçevesinde yapımı tamamladığımız projelerimizden olan Manisa ilindeki Şehzadeler ilçesine bağlı Sancaklıbozköy Mahallesi'nde 396 adet 2+1 sosyal konut, 14 adet dükkan, camisi, sosyal donatısı, parklarıyla, bahçeleriyle teslimini yapmaktayız. Buradaki konutlarımız 24 Mayıs itibariyle hak sahiplerine teslim edilmeye başlanmış olup, 16 Haziran'a kadar da teslim edilmeye devam edecektir. Bugün itibariyle güncel olarak 200 kişi anahtarını teslim almıştır. Konutlarımız geniş bir salon yaklaşık 21-22 metrekare. 12 metrekare ebeveyn odası, 10 metrekare çocuk odası, 12 metrekare de geniş ferah bir mutfaktan oluşmaktadır. İçerisinde temel ihtiyaçlarını karşılayacağımız balkan, banyo, alaturka tuvalet ve çamaşır makinelerini ayrı bir alana almak için değişik alanlar yapılmıştır. Yaklaşık olarak dairemiz 68 metrekare olup brüt 83 metrekareden oluşmakta. Binalarımız her katta 4 daire olacak şekilde içinde çöp şutu, insanların artık rahatça çöplerini evlerinde tutmadan atabilecekleri her katta çöp şutu bacaları yapılmıştır. Manisa'da teslim ettiğimiz 100 bin konut çerçevesindeki 2+1 dairelerimizin hak sahiplerinin mutluluğunu gördükçe TOKİ olarak da biz de onlarla beraber mutluluklarını paylaşmaktayız” diye konuştu.

“FİYATLAR PİYASA KOŞULLARINA GÖRE UYGUN”

Hak sahiplerinden Sabahattin Uçak, “Mutluyum, huzurluyum. GK2 Blok 9 Nolu Daire çıktı. Daha henüz daireyi gezmedim. Yıllar sonra ilk defa bir eve kavuştum. Fiyatlar piyasa koşullarına göre uygun” dedi.

“BAŞKA TÜRLÜ EV SAHİBİ OLAMAZDIK”

Ahmet-Ergül Ercan çifti ise “Allah devletimizden, milletimizden razı olsun. Sevinçliyiz yani bizim için çok iyi oldu. Bizim evimiz vardı daha önceden, 15 yıldır kirada duruyorduk. Başka türlü ev sahibi olamazdık” ifadelerini kullandılar.

“ÇOCUKLARIM ÇOK MUTLU”

Yeni ev sahibi olan bir diğer hak sahibi Tuğba Yazıcı da, “Ben reise çok teşekkür ederim. Şu an kalbim öyle çarpıyor ki nefes alırken zorlanıyorum. Annemizin, babamızın bize sağlayamadığı imkanı bize sağladı. Allah razı olsun. Rabbim önündeki bütün zaferleri nasip etsin ona, yanındaki dava arkadaşlarına. Çocuklarım çok mutlu. Allah bin kere razı olsun. Evi gezmedik, gezeceğiz inşallah. Her konuda yardımcı oldular. Eşim kaza geçirdiğinde bütün umutlar tükenmişti. Rabbim rast getirdi. Öyle bir şey ki anlatılacak bir şey değil. Elim ayağım titriyor. Ailelerimizin uzak durduğu dönemde devletimizden her şekilde yardım aldık. Allah razı olsun. Rabbim önlerini açık etsin. Biz her zaman arkasındayız kıyamete kadar. Bayrak inmesin devlet durmasın” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2023, 11:21

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER