Şehzadeler Belediyesi Temizlik Hizmetleri Filosunu Güçlendirdi

Şehzadeler Belediyesi, temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere araç filosuna iki yeni çöp kamyonu daha kattı. Alınan yeni araçların tanıtım töreninde konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediyenin öz kaynaklarıyla Devlet Malzeme Ofisi’nden alınan araçların 1 Milyon 972 Bin TL'ye mal olduğunu ifade ederek “Allah kaza, bela vermesin. Rabbim iyi günde, hayırlı hizmetlerde bu araçları kullanmayı nasip etsin.” dedi.

Şehzadeler Belediyesi Temizlik Hizmetleri Filosunu Güçlendirdi

Şehzadeler Belediyesi,  araç filosunu alınan iki yeni araçla takviye etti. Yeni araçlar için belediyenin Fen İşleri Şantiyesi'nde tanıtım töreni düzenlenirken; törende geçmiş dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın eski danışmanı Mehmet Büker, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları da hazır bulundu.

Hayırlı bir vesile ile bir yine bir arada olduklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şöyle konuştu; “2014 yılında kurulduğumuz günden beri biz bir taraftan bir belediye kurduk. Çünkü gidecek bir bina yoktu, şantiye yoktu, yeterli araç gereç yoktu. Bunları hazırladık. Bu esnada da bugüne kadar ciddi sayıda belediyemizin araç filosuna iş makinaları, kamyonlar ve kamyonetler araçlar satın aldık. Araç filomuzu 170 bin nüfusumuza hizmet edebilecek bir hae dönüştürdük.  2014 yılında 12 araç,  2015 yılında 49 araç, 2016 yılında 4 araç, 2017 yılında 11 araç, 2018 yılında 4 araç, 2019 yılında 2 araç ve 4 adet motosiklet, 2021 yılında 6 araç, 2022 yılında 3 araç alımı gerçekleştirdik. bugünde bu alımlarımıza bir yenisini ekliyoruz"

GÜNDE 18 SAAT KESİNTİSİZ

Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü'nün  her gün tonlarca atığı  yüzün üzerinde personel ile  cansiperane çalışarak ilçenin sokaklarından topladığını belirten Başkan Çelik  "Tabi ki temizlik hizmetlerimizin araçları çöp kamyonları yeri geldiğinde günde 18 saat kesintisiz olarak çalışıyor. Sokak sokak geziyor ardından da Büyükşehir Belediyemizin Katı Atık Bertaraf Tesislerine bu atıkları götürüyorlar. Bundan dolayı da araçlar yıpranıyor, eskiyor. Eskiyen araçların da bu sefer çok ciddi bakım maliyetleri söz konusu oluyor. Hem araç sayısını artırmak hem de eskiyen araçları yenileyebilmek açısından filomuza sürekli yeni araçlar dahil etmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu.

İKİ ARACIN MALİYETİ 1 MİLYON 972 BİN TL

Temizlik hizmetlerinde kullanılmak üzere iki çöp kamyonunu filolarına kattıklarını dile getiren Başkan Çelik "Bu iki aracın maliyeti 1 Milyon 972 bin TL'dir. Bir borçlanma olmadan tamamı öz kaynaklarımızla Devlet Malzeme Ofisinden alınmış,  üst ekipmanları da son teknoloji ve iş güvenliğine uygun şekilde yaptırılmıştır. Bugün itibariyle de bu araçlarımızı da Şehzadelerimizin  temizlik filosunun hizmetine sunacağız" dedi.

170 BİN KİŞİNİN EMANETİ

Araçların Şehzadelerde yaşayan 170 bin kişinin emaneti olduğunu dile getiren Başkan Çelik " Bu araçları işte bu sorumluluk ile hareket ederek kullanmalıyız.  Kendi aracımız olsa belki daha rahat kullanırız ama 170 bin kişinin emanetine sahip çıkmak hassasiyeti ile bu araçları şoför arkadaşlarımızın kullanacağına, sahip çıkacağına ve bakımlarını zamanında yapacağına yürekten inanıyorum.  Allah kaza, bela vermesin. Rabbim  iyi günde, hayırlı hizmetlerde bu araçları kullanmayı nasip etsin.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇELİK İLK SÜRÜŞÜ YAPTI

Başkan Çelik’in konuşmasının ardından dua edildi.  Daha sonra Başkan Çelik araçların direksiyonuna geçerek, ilk sürüşü yaptı.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER