Selçuk Özdağ'dan Demirci İçin Kanun Teklifi

24,25 ve 26. Dönem Manisa milletvekili seçilen ve şimdilerde 28.Dönem Muğla milletvekili olan Doç.Dr.Selçuk Özdağ Manisa'nın Demirci İlçesine İstiklal Madalyası Verilmesi İçin Türkiye Büyük Millet Meclisine Kanun Teklifi sundu.

Selçuk Özdağ'dan Demirci İçin Kanun Teklifi

Geçmiş dönem 24.25. Ve 26 dönem Manisa milletvekiliği yapan Gelecek Partisi Kurucular kurulu üyesi Ve Muğla milletvekili Doç.Dr. Selçuk Özdağ Manisa ilinin Demirci ilçesine İstiklal madalyası verilmesi için TBMM'ye kanun teklifi sundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özdağ;

"İstiklal harbinde,Akıncılar bölgesi olarak adlandırılan ve Demirci, Gördes,Selendi,Simav, Kula,Sındırgı,Bigadiç’in dağlık kısmını içine alan bölgede büyük 1 destan yazılmıştır. Bunlar;Demirci Kaymakamı İbrahim Ethem Bey’in liderliğinde savaşan Demirci Akıncılarıdır.Tarihçi Cemal Kutay’ın "Hasan İzzettin Dinamo’nun Kutsal İsyan kitabını okumayan İstiklal Harbini biliyorum demesin." diye bahsettiği ünlü "Kutsal İsyan" kitabında İstiklal mücadelemizde önemli rolü olan iki ilçeden özellikle bahsedilmektedir. Bu ilçelerden birisi İnebolu'dur ki, İnebolu, İstiklal Savaşına bizzat iştirak etmemesine rağmen İnebolulu kayıkçıların "cephane taşımakta gösterdikleri gayret ve başarıları" nedeni ile "Beyaz Şeritli İstiklal Madalyası” ile ödüllendirilmiştir. Bu temel eserde sözü edilen diğer ilçe Demirci'dir. Bu vesileyle İstiklal Savaşı sürecinde verdiği destansı mücadele ile büyük kahramanlık gösteren Manisa ilinin Demirci ilçesine, İstiklal Madalyası verilmesi için TBMM’ne kanun teklifi verdim. Hayırlı olsun" Diye Kaydetti.

HABER: MEHMET TEKİN 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2023, 20:08

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER