Semih balaban, milletvekili aday adaylığını açıkladı

46 yıldır siyaset hayatının içerisinde yer alan ve 5 yıldır partisini il başkanlığı görevini yürüten CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, parti binasının önünde büyük bir katılımla il başkanlığı görevinden istifa edip önümüzdeki genel seçimler için partisinden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 

Semih balaban, milletvekili aday adaylığını açıkladı

Miting havasında gerçekleştirilen açıklamaya CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in yanı sıra, CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri, dernekler, sendikalar, oda başkanları, il ilçe kadın ile gençlik kolları ve partili üyeler katıldı. Açıklamaya Semih Balaban’ın eşi Serap Balaban ve çocukları da katılarak destek verdi.  
Partinin il başkanlığı binası önünde gerçekleştirilen aday adaylığı açıklamasında Semih balaban için, ‘Balaban Meclise’ sloganları atıldı. 
“TOPLUMUN HER KESİMİNİN YANINDA OLMAYA ÇALIŞTIM”
CHP Manisa İl başkanlığı görevinden istifa edep milletvekili aday adaylığını açıklayan Semih Balaban, 46 yıllık siyaset hayatı boyunca toplumun her kesimini yanında olmaya gayret gösterdiğini ifade etti. 
CHP Manisa milletvekili aday adayı Balaban yaptığı konuşmada ilk olarak şu ifadelere yer verdi: “46 yıldır bu mücadelenin sol, sosyal demokrat, toplumsal mücadelenin içinde oldum. Bu mücadelen hiç vazgeçmedim. Bu zamana kadar şahsıma ne görev verilirse verilsin partimi en iyi şekilde temsil ettim. Bundan sonrada temsil etmenin sözünü veriyorum. 5 yıldır il başkanlığı yaptım. Ondan önce 2 yıl Şehzadeler ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Geçtiğimiz yerel seçimlerde partimden Şehzadeler Belediye Başkan adayı oldum. Partim için bütün mücadelemi sürdürdüm ve sürdürmeye devam ediyorum. 5 Yıllık il başkanlığım döneminde nerede bir sorun varsa, nerede bir mağdur vatandaşımız, toplum örgütümüz varsa yanlarında olmaya çalıştım. Manisa’nın ve halkımızın sorunlarını Türkiye’nin gündemine taşıdık. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Bütün ilçelerimizi ilmek ilmek dokuduk. Görev yaptığım dönemde en uzak ilçelerimiz olan Demirci ilçemizi bile 19. Selendi ilçemizde ise 16 defa ziyaret ederek yaşanan sıkıntıları yerinde dinledim. Hiçbir ilçemizi ayırmaksızın sorumluluğumuz bilerek gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle yanlarında olduk. Manisa’mıza 4 tane belediye kazandırdık”
“TUTAMAYACAĞIM SÖZÜ VERMEDİM”
CHP Manisa milletvekili aday adayı Balaban açıklamasında siyaset hayatı boyunca tutamayacağı sözü vermediğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “5 yıl boyunca ulaşabilir bir il başkanı oldum. Herkesin sorunuyla, partimi ayrımı yapmaksızın, parti farkı gözetmesizin hep ilgilendim. Bu benim insanlık görevim. Çünkü bizim felsefemizde önce insan olmak, sonra siyasetçi olmak var. Din, dil, ırk, mezhep ayırmadan herkesin tek bir gözle baktık. Bütün insanları insan olarak değerlendirdik. 46 yıllık siyasi hayatım boyunca hiç kimseye veremeyeceğim bir hesap olmadı. Kimseye yerine getiremeyeceğimiz bir söz vermedik. Ne söz verdiysek yerine getirdik ve arkasında durduk. Bunu kendime temel bir görev olarak benimsedim. Siyasette bu şekilde mücadelemizi sürdürdük.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2022, 22:18

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER