Soma'da Anlamlı Günde Anlamlı Etkinlik

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası sebebiyle Soma ilçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Soma Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen etkinliklerde Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin etkilediği 11 ilimizi anlatan Oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı.

Soma'da Anlamlı Günde Anlamlı Etkinlik

Toplumun önemli bir parçasını oluşturan engelli bireylerin sorunlarının gündeme getirildiği, hayata onların penceresinden bakılarak farkındalık oluşturulmaya çalışıldığı Engeliler Haftası’nda Soma ilçesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Düzenlenen etkinliklere Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ali Tulup, engelli bireyler ve aileleri, Soma ilçesindeki depremzedeler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Soma Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü koordinesinde Soma ilçesinde bulunan özel eğitim merkezlerinin katılımıyla düzenlenen etkinlikler Hürriyet Bulvarından Cengiz Topel Meydanına koşu yarışmasının düzenlenmesi ile başladı. Daha sonra Beşyol Kavşağından Cengiz Topel Meydanına Engelliler Haftası Farkındalık Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Koşu Yarışmasında dereceye giren engelli bireylere Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ve Belediye Başkanı Ali Tulup tarafından madalya verildi.

Depremden Etkilenen 11 İlimizi Anlatan Oratoryo Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

Etkinlikler kapsamında; ‘Depremin Yarattığı Engelleri Kaldırmak İçin Bizde Varız’ diyen engelli bireyler tarafından 6 Şubat tarihinde tüm ülkemizi yasa boğan, can kayıplarına ve büyük yıkımlara sebebiyet veren depremden etkilenen 11 ilimizi anlatan bir oratoryo gösterisi gerçekleştirdi.

Soma Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü, Ege Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Beyaz İnci Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Müzik Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneğinin birlikte hazırladığı oratoryo gösterisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2023, 11:53

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER