Teç-Sen Manisa çalışanları Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Milli Eğitim Bakanı’na seslendi

Manisa İl Temsilcisi Bülent Ecevit;  “Bizler eşit işe eşit hak istiyoruz. Eğitim tüm külfetlerini sırtlanan bizleriz.Nimetlerinden mahrum edilen kesim de bizleriz” 

Teç-Sen Manisa çalışanları Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Milli Eğitim Bakanı’na seslendi

 Ahmet ÜNSAL/Manisa

Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası Manisa Şubesi tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü önünden Milli Eğitim Bakanı Özer’e seslendi…
açıklama yapıldı. 
Teç-Sen Manisa İl Temsilcisi Bülent Ecevit; “Milli Eğitim Müdürünün odasını hijyen ortama getiren bizleriz.Okullardaki minik öğrencilerimizin sınıflarını bal dök yala temizleyen bizleriz.Eğitimin çilesini sırtlayan bizleriz.Gelin görün ki eğitim camiasının yararlandığı tüm haklardan mahrum bırakılan mağdur edilen zulme uğratılanlar bizleriz.Herkese promosyonun kallavisi bize gelince yok.Adalet ve empati bunun neresinde.”
Milli Eğitim Müdürlüğü önündeki eyleme Teç-Sen yönetim kurulu üyeleri aileleri ve çocuklarıyla katılırken Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyon Manisa il Başkanı Doğan Yılmaz ve farklı sendikalar eyleme destek verdi.  

TEÇ-SEN’DEN AMASRA MADEN FACİASINDAKİ 41 ŞEHİT MADENCİ İÇİN SAYGI DURUŞU

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün önünde yapılan basın açıklamasında Bartın Amasra Türkiye Taşkömürü Kurumu Maden Ocağı’nda meydana gelen patlama sonucunda 41 vatan evladının vefatının yarattığı derin üzüntüsü dile getirildi 
 Manisa TEÇ-SEN Başkanı Bülent Ecevit Özbek ve üyeleri başta 3600 ek gösterge olmak üzere sorunlarının çözülmesi için açıklama yaptılar. 

“BİZLER MİLLİ EĞİTİMİN ÜVEY EVLATLARI DEĞİL TAM AKSİNE ÖZ EVLATLARIYIZ.”

Teç Sen Başkanı Bülent Ecevit Özbek, “Bugün Mili Eğitim Bakanlığında genel idare hizmetler, teknik hizmetler, yardımcı hizmetler, sağlık hizmetler ve dört b kadrosunda görev yapan bizler milli eğitimin üvey evlatları değil tam aksine öz evlatlarıyız.Üvey evlat olmadığını aksine Milli Eğitim Bakanlığının öz ve öz evlatları olduğunuzu hatırlatmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Sayın bakanımız, sayın bakan yardımcılarımız ve sayın bürokratlarımızın farkına varmasını, istediğimiz konu ayrımcılıktır, ötekileştirmedir, kapsam dışı bırakma, ilgisizlik ve dışlamadır. Farkındasınız veya değilsiniz bilmiyoruz ama bizler bugün farkında olmadığınızı düşünerek Milli Eğitim Müdürlüğü önünden, evimizden, otağımızdan sizlere seslenmek, farkındalık yaratmak istiyoruz. Sayın bakanımız şubat ayında yine kendi evimizin önünde burada sizlere bir talimatınız yeter diyerek seslenmiştik. O günden bu güne kadar sorunlarımızın çözümüne dair en ufak bir adım atılmadığını ve eğitim çalışanına bakışınızın iyi niyetine ilişkin herhangi bir emare görmedik. Altını çizerek bir defa daha söylüyoruz, bir talimatınızla çözülmesi muhtemel sorunlarla ilgili eğitim çalışanlarının yıllarca bekletilmesi zulüm değil de nedir” dedi

“HERKESE PROMOSYONUN KALLAVİSİ BİZE GELİNCE YOK.ADALET VE EMPATİ BUNUN NERESİNDE.”  

 Başkan Özbek, “Milli Eğitim Bakanına bağlı il ve ilçelerde kurum müdürlüklerince farklı farklı promosyon anlaşmaları yapılmaktadır. Aynı maaşı alan eğitim çalışanı bulunduğu bölgeye, ile veya ilçeye göre farklı farklı banka promosyon ücretleri almaktadır. Arada uçuk farklar vardır ve bu durumdan eğitim çalışanı ciddi rahatsızlık duymaktadır. Banka promosyon ücretleri 2 bin lira ile 30 bin lira arasında değişmektedir. Aynı durumda görev yapıp aynı işi yapıp aynı ücreti alan eğitim çalışanlarının farklı promosyon ücreti aldığı, tahin ve nakil olduğunda promosyon ücretleri alamadığı gibi bir çok uygulama mevcuttur. Herkese promosyonun kallavisi bize gelince yok.adalet ve empati bunun neresinde. Sayın bakanım bu sorunları ortadan kaldırmak için Milli Eğitim Bakanlığımızca 1 milyon 200 bin eğitim çalışanları için promosyon yapılması, ihale şartlarına enflasyon oranında artış konulması ve alt limit olarak en az 40 bin lira verilmesi eğitim çalışanlarının talebidir. Bir talimatınız da promosyon ihalesi 1 milyon 200 bin eğitim çalışanları için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından merkezi yapılabilir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 18:57

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER