Turgutlu'da 2023 Hal Sezonu Törenle Açıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Turgutlu halinde düzenlenen 2023 Hal Sezonu Açılış törenine katıldı. Öztozlu, hal esnaflarına yeni sezonun hayırlı, kazançlı ve bereketli olması temennisinde bulundu. 

Turgutlu'da 2023 Hal Sezonu Törenle Açıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Turgutlu halinde düzenlenen 2023 Hal Sezonu Açılış törenine katıldı. Öztozlu’ya törende Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Manisa Sebze Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği Başkanı Ömer Akagündüz, Turgutlu Halciler Derneği Başkanı Halil Durur ve hal esnafları eşlik etti. Hal sezon açılışı, duaların edilmesi ve pilav hayrı yapılmasının ardından gerçekleşti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, beraberindeki heyetle birlikte hal esnaflarını tek tek ziyaret ederek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti. Öztozlu, ziyaretler sırasında hal esnafına duvar saati armağan ederken; yeni sezonun hayırlı, kazançlı ve bereketli olması temennisinde bulundu. 
Dernek Başkanlarından Büyükşehir’e Teşekkür 
2023 hal sezon açılışının ardından açıklamalarda bulunan Turgutlu Halciler Derneği Başkanı Halil Durur, şu an üretimin en yoğun olduğu; erik ve kirazın çıktığı zaman. Rekoltenin yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Sağ olsun Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da ziyaretimize gelerek, yeni sezonun hayırlı olmasını diledi. Cengiz Başkanımızın selamlarını iletti, ayaklarına sağlık. Kendisine teşekkür ediyoruz. Tüm esnaf ve çiftçilerimize hayırlı, bereketli bir sezon diliyorum” diye konuştu. 
Manisa Sebze Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği Başkanı Ömer Akagündüz, “Öncelikle bu yılın erik, kiraz, şeftali ve kayısı üretimi yapan müstahsillerimize, hayırlı bereketli ve bol kazançlı bir sezon temennilerimi iletiyorum. Vermiş oldukları emeğin karşılığını almalarını Rabbimden niyaz ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin tarımsal alanda yapmış olduğu hizmetlerden çok memnunuz. Cengiz Başkanımız, bizlerle gerekli istişareleri yapıyor. İhtiyaç duyduğumuz destekleri de bizlerden ihmal etmiyor. Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarımızla da zaman zaman toplantılar düzenliyoruz. İnşallah yeni projeler de açıklamak istiyoruz. Hal sezonumuzun açılışına katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2023, 16:53

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER