Vali Karadeniz, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Karadeniz, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Vali Karadeniz Mesajında,

"Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, toplumsal yapımızın ve aile bütünlüğümüzün sağlanmasında, başarılı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesinde en önemli paya sahiptir.

Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının dünyaya örnek teşkil edecek şekilde yetişmesine büyük önem veren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk: “Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse, ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkân, ilmi bakımdan ihtimal yoktur” sözleriyle kadının hayatın her alanında yer alması gerektiğini vurgulamıştır.

Bugün eğitim, bilim, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi alanlarda büyük başarılar ortaya koyan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerin yanında toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle aileden başlayarak hayatımızın her alanında ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2023, 19:29

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER