Vali Karadeniz Açıkladı! Mesir Festivali Yapılacak mı?

Deprem sonrası 26 Nisan 2023 Çarşamba günü başlayıp 30 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek saçım töreniyle sona ermesi beklenen Mesir Festivalinin yapılıp yapılmayacağıyla ilgili olarak Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, açıklamalarda bulundu.

Vali Karadeniz Açıkladı! Mesir Festivali Yapılacak mı?

Vali Karadeniz, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmaları inceledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ülkemiz büyük bir deprem yaşadı. Deprem sonrası çalışmalar aralıksız devam ediyor. Manisa’da Mesir Festivali’nin yapılıp yapılmayacağı gündemde. Mesir komitesiyle bu konu hakkında şuan için bir toplantı yapıldı. Festival ile ilgili önümüzde iki seçenek var iki yol var. Ya festivali tamamen iptal edeceğiz ya da bazı bölümlerini çıkararak festivali yapacağız. Bununla ilgili önümüzdeki günlerde karar alınacak” dedi. 
2019 yılında Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’nin 479. suVali Karadeniz Açıkladı! Mesir Festivali Yapılacak mı? yapılmıştı. Ardından dünyayı etkileyen koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 3 yıldır yapılamamıştı.  Daha sonra 2022’nin Aralık aya ortalarında Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında Manisa Mesir Macunu Festivali Komitesi toplanmıştı.  Normal açıklanan takvime göre 21 Mart Nevruz Bayramıyla beraber temsili karma düzenlenecekti, 26 Nisan 2023 Çarşamba günü başlayacak festival 30 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek saçım töreniyle sona erecekti. Ancak yaşanan deprem sonrası nasıl bir yol izleneceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2023, 19:56

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER