Vali Karadeniz'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Karadeniz'den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Karadeniz mesajında şu ifadelere yer verdi,

"24 Kasım 1928 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin yıldönümünü ve bu anlamlı günü “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir. Çünkü eğitim sadece kalkınmamızın ve gelişmemizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir.

Günümüz dünyasında olduğu gibi; ülkemizin de gelişim, değişim ve kalkınmasını gerçekleştirip gelecekle ilgili hedeflerimize ulaşmada eğitim ve öğretmenin görevi çok büyüktür. Öğretmenlerimiz de bu görev ve sorumluluk bilinci ile çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışmaktadır.

Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emekli ve halen görevde olan öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum."

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER