Vali Karadeniz, Soma İlçesini Ziyaret Etti

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katılmak üzere Soma İlçesine giden Vali Yaşar Karadeniz, Soma Cumhuriyet Başsavcılığı, Soma Adalet Komisyon Başkanlığı ile Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Vali Karadeniz, Soma İlçesini Ziyaret Etti

Soma OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı

Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Vali Yaşar Karadeniz, Soma Kaymakamı Fatih Akkaya, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup ve müteşebbis heyet üyeleri katıldı.

Yeni seçilen Ticaret Odası üyelerinin görev değişikliğinin görüşüldüğü toplantıda 2023 yılı tahmini gelir-gider bütçesi değerlendirildi. Toplantı Denetim Kurulu ara raporlarının görüşülmesi, Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu huzur hakları bedellerinin 2023 yılı için görüşülmesi, Soma Organize Sanayi Bölgesinde talep edilecek imar durumu, yapı ruhsatı, yapı kullanma, işyeri açma ücretleri, arsa tahsis bedelinin 2023 de geçerli olmak üzere yeniden değerlendirme katsayısı ile artırılması konularının görüşülmesi ve dilek temenniler ile sona erdi.

Vali Karadeniz’den Ziyaretler

Vali Yaşar Karadeniz, Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı sonrası Soma Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Mehmet Vidinel ve Soma Adalet Komisyon Başkanı Muhammed İkbal Çelik’e ziyarette bulundu.

Vali Karadeniz daha sonra Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek çalışmaları ve faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

301 madencimizin acısını, olayın yaşandığı ilk günkü gibi yüreğimizde hissettiğimizi ifade eden Vali Karadeniz, devletimizin maden şehitlerimizin ailelerinin yanında olmaya devam edeceğini söyledi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER