Vali Karadeniz'den Miraç Kandili Mesajı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladı.

Vali Karadeniz'den Miraç Kandili Mesajı

Vali Karadeniz mesajında,

“Kandil geceleri, insanımızın gönlünü aydınlatan, toplumumuzun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir.

Özellikle ülkemizi yasa boğan 06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerden biri olarak tarihe geçen deprem sonrası tüm ülke olarak birlik, beraberlik ve dayanışmasının büyük bir örneğini sergilemekteyiz.

Devletimizin tüm kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız hep birlikte hareket ederek depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için büyük çaba göstermektedir. Bizlere düşen görev ise bu çalışmalara elimizden geldiğince katkı vermek ve bu mübarek Miraç Kandili’nde yapacağımız dualarda Yüce Rabbimizden yaşadığımız bu afet ve buna benzer afetlerin bir daha yaşanmaması için niyazda bulunmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor; tüm İslam Aleminin ve vatandaşlarımızın Miraç Kandili'ni tebrik ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2023, 20:29

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER