Vitaş: "Hal Denetim Ekiplerimiz 21 Bin 419 Araç Sorgulayarak 804 Adet Tutanak Düzenledi"

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı hal denetim ekipleri, kente kayıt dışı sebze ve meyve girişini önlemek için denetimlerini gece gündüz sürdürüyor. Vatandaşların kaliteli sebze ve meyve tüketmesi, kayıtlı esnafların da haksız kazanç karşısında mağduriyet yaşamamasını amaçlayan daire başkanlığı ekipleri, 2023 yılında geride kalan 6 ayda yaptığı denetimlerde, 21 bin 419 araç sorgulayarak 804 adet tutanak düzenledi.

Vitaş: "Hal Denetim Ekiplerimiz 21 Bin 419 Araç Sorgulayarak 804 Adet Tutanak Düzenledi"

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı hal denetim ekipleri, ürünün üretildiği tarladan, tüketiciye kadar olan süreçte kontrol altında tutulması, üretici ve tüketicinin haklarını korumak için büyük özveri gösteriyor. Kentin giriş ve çıkış noktalarında gece gündüz denetimlerini sürdüren hal denetim ekipleri, 2023 yılında Ocak-Haziran ayları arasında 21 bin 419 araç sorgulayarak, cezalı hal rüsum ve idari para cezası olmak üzere 804 adet tutanak düzenledi.
Kayıtlı esnaf ve tüketici korunuyor
Denetim çalışmaları hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş,” 5957 sayılı yasa doğrultusunda il genelinde muhtelif noktalarda denetimlerimizi gece gündüz sürdürüyoruz. Bu denetimlerle hal kayıt sistemine bildirimi yapılmayan malların şehre girişinin ve çıkışının önüne geçilmesini sağlayarak hem kayıtlı esnafın hakkını koruyoruz, hem de vatandaşların kaliteli sebze ve meyve tüketmesini amaçlıyoruz. Bu anlamda, hal denetim ekiplerimizin Ocak ve Haziran ayı arasında yürüttüğü denetimlerde de 21 bin 419 araç sorgulayarak 804 adet tutanak düzenledi. Öte yandan yaz aylarının yaşanmasından dolayı artan üretim nedeniyle ekiplerimiz denetimlerini de sıklaştırdı ”dedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2023, 09:27

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER