Yaptıkları Ürünleri Satarak İhtiyaç Sahiplerine Bağışlayacaklar

Kızılay Yunusemre Kadın tarafından “Şefkatli Eller Üretiyor” projesi kapsamında mum ve sabun kursu açıldı. 

Kursiyerlerin ürettiği sabunlar ve mumlar çeşitli günlerde satılarak geliri ihtiyaç sahibi insanlara dağıtılmak üzere Kızılay Yunusemre Şubesine bağışlanacak.  Kursa katılan kadınlar boş zamanlarını değerlendirirken aynı zamanda aile bütçelerine gelir sağladı. Yunusemre kent Konseyi’nde düzenlenen programda kursa katılanlara sertifikalara takdim edildi.  Törene Türk Kızılay Yunusemre Şube Başkanı Serdar Sevim, Kadın Kolları Başkanı Günnur Melek Girginoğlu, Şube Yönetim Kurulu Üyesi Belkıs Çakar, Yunusemre Kent Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Bilir ve gönüllüler katıldı. 

Kızılay Yunusemre Şube Kadın Kolları Başkanı Günnur Melek Girginoğlu “Şefkatli Eller Üretiyor” Projesinde mum ve sabun kursu verdik. Yunusemre Kızılay kadın olarak, evde oturan annelerimize meslek edindirme kursu olarak mum ve sabun yaparak evde boş zamanlarını değerlendirip, kendilerine de gelir imkânı sağlayabileceklerini göstererek yaptıklarımız ürünleri sergiledik” dedi.
 Girginoğlu, “Kursumuza 20 kişi katıldı. Toplamda 6 hafta süren bir kurs sabunları çeşitli günlerde satarak, gelirini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için Yunusemre şubesine bağışlayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2023, 11:07

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER