Yunusemre İlçe Müftülüğü'nden Yardımlaşma Ve Dayanışma Örneği

Manisa’da Yunusemre İlçe Müftülüğü tarafından depremzedelere destek olmak amacıyla yardım kermesi düzenlendi. Barbaros Mahallesi’nde Yunusemre Camii bahçesinde düzenlenen kermeste dayanışmanın, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediler

Yunusemre İlçe Müftülüğü'nden Yardımlaşma Ve Dayanışma Örneği

Din görevlileri, gönüllüler, mahalle sakinlerini güzel sarmaları, gözlemeleri depremzedeler için pişirdiler.  Kermesten elde edilen gelir depremzedeler için kullanılacak. Kermese Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay,  Manisa İl Müftüsü Dr. Hasan Hüseyin Güller, Yunusemre Müftüsü Mehmet Nedim Bakır katıldı. Kermese katılan Mustafa Kalın (8) ve Merve Kalın (6) isimli iki kardeş biriktirdikleri kumbaralardaki paraları depremzedeler için Müftü Güller’e teslim ettiler. Bu güzel hareketiyle herkesi duygulandırdılar. 
Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, ”Bu tür afetlerin Allah’tan geldiğine inanan insanlarız. 6 Şubat’ta çok büyük bir deprem yaşadık. Tabi milletimiz geçmişte de bu tür felaketlerle karşılaştı. Hep beraber devletimiz, milletimiz el ele omuz omuza bunları aştık. Bu felaketin de üstesinden geleceğiz. Manisa’da da Valimiz önderliğinde yardımlar aralıksız devam etti. Bu kermese sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 
Manisa İl Müftüsü Dr. Hasan Hüseyin Güller, “Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Deprem hepimizi üzdü ama diğer taraftan millet olarak tüm ülke olarak seferberlik oluşturularak oradaki kardeşlerimize yardım etmek için herkesin gösterdiği ortaya koyduğu gayret ve çaba da takdire şayandır. Deprem bölgesinden ilimize gelen depremzedeler için düzenlenen her türlü faaliyete katkı sağlıyorsunuz. Destek olan, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye tek yürek oldu. Bu acıları dindireceğiz” diye konuştu.
Yunusemre Müftüsü Mehmet Nedim Bakır, depremzedeler adına düzenlenen bu kermeste katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Bakır, “İlçe Müftülüğü olarak ilk günden itibaren yardımların depremzedelere ulaştırmak için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Rabbim emek veren kardeşlerimizin hayırlarını kabul eylesin” dedi. Konuşmaların ardından Müftü Güller tarafından dua edildi, protokol üyeleri kermese gezdi, alışveriş yaptı.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER