Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden eğitim gören depremzede öğrencilere kantin hizmeti

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası yaraların sarılması için düzenlenen kampanyalar devam ediyor. Manisa'da da Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kantin işletmecisi Cemal Karaduman depremzede öğrencilerin tüm kantin hizmetlerinden ücretsiz yararlanabileceğini söyledi.

Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden eğitim gören depremzede öğrencilere kantin hizmeti

İşletmeci Cemal Karaduman söyle dedi;
"Kantinciler derneği aracılığıyla depremin ilk günü 30 binTL para topladık ve 30 bin TL'lik giysi ve gıda yardımı alarak valiliğimize teslim ettik. Şimdi de Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gelen depremzede öğrencilerimize yeme-içme sabah ve öğle beslenmelerini ücretsiz olarak karşılayacağız. Okul müdürümüzle görüşmeler yapıldı ve uygulamaya başladık. Depremzede öğrencilerimiz ne arzu ederlerse istediğini kantinimizden ücretsiz olarak alabilecektir. Manisa Halil Yurtseven İlkokulu ve Yunusemre Atatürk Ortaokulunda da kantinlerimizden depremzede öğrencilerimize ücretsiz hizmet verecektir. Ayrıca Türkiye Kantin İşletmeleri Esnaf Dernekleri Federasyonuna bağlı kantinlerde Türkiye genelinde depremzede öğrencilere gücü yettiğince ücretsiz hizmet verecek" dedi.

Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayim Can ise depremzede öğrencilere verilen ücretsiz kantin hizmetinden memnun olduğunu ifade etti ve Kantin işletmecisi Cemal Karaduman'a ayrıca depremzede öğrencilere giyim ve kırtasiye desteği veren Manisalı esnaflara teşekkür etti.

Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayim Can söyle dedi;

"Acımız üzüntümüz millet olarak çok büyük . Böyle zor dönemlerde Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu birlik beraberlik dayanışma içerisinde olduğunu daha yakından görüyoruz. Okulumuz Yunusemre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kantin işletmecisi Cemal Karaduman okul idaremize depremzede öğrencilere kantin hizmetlerini dönem sonuna kadar ücretsiz verme konusunda teklif etti. Bizler uygun olduğunu dile getirdik ve çok mutlu olduk. Okulumuzda eğitim öğretime devam eden depremzede öğrencilerimize tüm kantin hizmetleri yeme ve içme ücretsiz oldu. Kantin işletmecimiz Cemal Karaduman'a duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Ayrıca depremzede öğrencilerimizin okul kıyafetleri, kitap ve defterleri de Manisalı esnaflarımız tarafından karşılanmaktadır. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2023, 12:10

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER