“Bölgedeki soruna kökten çözüm getiriliyor”

MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Uncubozköy mahallesinde yaşanabilecek olası sel felaketine karşı yürüttüğü menfez çalışmalarını tamamlamasının ardından Spil Dağı’ndan ve derelerden gelen yoğun su akışını kesmek amacıyla tersip bendi imalat çalışmalarına da başladı.

“Bölgedeki soruna kökten çözüm getiriliyor”

Yağışlı havalarda taşkınların oluşmaması için tüm önlemleri alan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, bu kapsamda ilk olarak Uncubozköy mahallesindeki Çakal Deresinde yağmur sularının sağlıklı bir şekilde Bozköy deresine deşarj edilmesi için menfez çalışmalarını tamamladı. Menfez çalışmalarının ardından Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Spil Dağı’ndan ve derelerden gelen yoğun su akışının önüne geçebilmek amacıyla tersip bendi imalatlarına başlandı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mümin Deniz ve mahalle muhtarı Halil Oğulganmış ve yetkili personel ile birlikte bend çalışmalarını yerinde inceledi.

Bölgedeki soruna kökten çözüm getiriliyor

Çalışma ile ilgili bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mümin Deniz, “Geçtiğimiz kış aylarında yaşanan aşırı yağışlı havalarda Çakal Deresi olarak adlandırılan noktanın Bozköy Deresi ile olan bağlantı kısmında sorunlar yaşandı. Önce Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı menfez çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışmaları takiben, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı olarak derenin üst kısımlarından itibaren aşağıya doğru 4 adet tersip bendi imalatı yapıyoruz. Buradaki amaç yukarıdan hızlı bir şekilde gelen suyun, menfezi kapamaması ve sağlıklı bir şekilde akışının sağlanmasıdır” dedi.

“Cengiz Başkanımıza kocaman bir teşekkür ediyorum”

mahalle muhtarı Halil Oğulganmış, “Bir şikayetimiz yok. Yapılan menfez ve tersip bendi çalışmaları da kalıcı bir çözüm olacak. Suyun akışı sağlıklı olacak ve sorun çıkmayacak. Cengiz Başkanımıza da kocaman bir teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2023, 11:55

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER