Kula Belediyesi, Halk Et Satışını Başlattı

Kula Belediyesi, üretken belediyecilik anlayışı çerçevesinde Manisa ve ilçeleri arasında ilk ve tek Halk Et tanzim satışına başladı.

Kula Belediyesi, Halk Et Satışını Başlattı

Kula Belediyesi  iştirak şirketi Beşibiryerde A.Ş. teşebbüsü ile halkın güvenilir, sağlıklı, kaliteli  ve ucuz et tüketimine katkı sağlamak üzere  Halk Et  satış mağazasını hizmete açtı.  Manisa ve ilçeleri arasında ilk defa Kula’da Halk Ekmek üretim ve satışını başlatan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, halk yararına Halk Et satışını da başlatarak bir ilke daha imza attı. 4 Eylül Mahallesi Şehitler Caddesi üzerinde yer alan Kula Belediyesi Kültür Merkezi'nde bulunan Halk Et satış mağazasının açılışı Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un açılış konuşmaları, İlçe Vaizi Fatih Şentürk tarafından yapılan dualar eşliğinde açılış kurdelasının kesilmesiyle gerçekleşti. Hizmete sunulan Halk Et satış mağazasında dana kuşbaşı kilogram fiyatı 210 TL'den, dana kıyma kilogram fiyatı 200 TL'den vatandaşa sunuldu. Ramazan ayı boyunca da vatandaşlar aynı fiyat tarifesinden alışveriş yapabilecekler. 

Başkan Tosun; “ Amacımız Hizmet ve Vatandaşımızın Bütçesine Destek”
 2021'de yılında Kula Halk Ekmek'le başlatılan vatandaşın bütçesine destek olmaya yönelik çalışmalarına Halk Et'i de ekleyerek Manisa'da bir ilki daha gerçekleştirdiklerini vurgulayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı konuşmada; “Göreve geldiğimiz günden itibaren Üretken Belediyecilik anlayışıyla çıktığımız bu yolda, ilçemizin refahına, halkımızın yararına gerçekleştirdiğimiz ilklere ve projelere bir yenisini daha ekledik. Halk Ekmek ile başlattığımız halkımızın kaliteye daha uygun fiyatlara ulaşabilmesi amacıyla, protokolle Manisa büyükşehir Belediyemizden devraldığımız mezbahamızı, vatandaşımızın güvenilir, kaliteli ve ucuz et tüketimine katkı sağlamak için Kula Belediyesi Halk-Et mağazamızı hizmete açtık. Amacımız halka hizmet ve vatandaşlarımızın bütçesine destek olmak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2023, 17:34

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER