MASKİ, 1 Kilometrelik Dere Temizlik Çalışması Gerçekleştirdi

MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çepnidere mahallesinde 1 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Mahalle muhtarı İnan Girgin, yağışlardan önce yapılan temizlik çalışmalarının olası tehlikeleri önlediğini belirterek gösterilen hassasiyetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

MASKİ, 1 Kilometrelik Dere Temizlik Çalışması Gerçekleştirdi

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Turgutlu ilçesine bağlı Çepnidere mahallesinde 1 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma ile dere etrafındaki tarım arazilerinin, araç sürücülerinin ve yayaların taşkınlardan olumsuz etkilenmemesi adına önlem alındı.

“Sorunumuz giderildi”
Mahalle muhtarı İnan Girgin, “Dere etrafında büyüyen otlardan dolayı yağış meydana geldiğinde taşkın riski nedeniyle trafiğimiz ve tarım arazilerimiz olumsuz etkileniyordu. MASKİ tarafından gerçekleştirilen temizlik çalışmasıyla birlikte bu sorunumuz giderildi. Özellikle yağışlı havalardan önce yapılması bizim için çok iyi oldu. Göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür ederiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2023, 21:57

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER