MASKİ, Akhisar’da Da Tarım Arazilerini Koruma Altına Aldı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Yeniceköy Mahallesinde 3 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Mahalle Muhtarı Ahmet Tunçel de, “Cengiz Başkana hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Tarım arazilerimiz koruma altına alındı. Su taşkın riskine karşı çok güzel bir önlem oldu” dedi.

MASKİ, Akhisar’da Da Tarım Arazilerini Koruma Altına Aldı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere temizliği çalışmaları ile hem çevre sağlığına katkı sağlıyor hem de su taşkınları sonucunda meydana gelebilecek felaketlerin önlenmesinde önemli bir sorumluluğu yerine getiriyor. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Akhisar ilçesine bağlı Yeniceköy Mahallesinde 3 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirildi. Dere temizlik çalışması, tarım arazilerinin taşkınlardan olumsuz etkilenmemesi amacıyla yapılırken, ekiplerin özverili çalışması ile dere yatağında biriken ve kötü görüntü oluşturan rüsubat da uzaklaştırıldı. Bölgede yaşayan vatandaşlar da MASKİ’nin çalışmasıyla rahat bir nefes aldı.

“Cengiz Başkana hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyorum”

Mahalle Muhtarı Ahmet Tunçel de çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, “Kışın dağdan gelen sular dere yatağımızda taşkına neden oluyordu. Cengiz Başkana hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyorum. Tarım arazilerimiz koruma altına alındı. Su taşkın riskine karşı çok güzel bir önlem oldu” dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER