Ozanca,14 Milyon TL’lik Yatırımla Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında Gölmarmara ilçesine bağlı Ozanca Mahallesi’nde yürütmüş olduğu 92 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işi tamamlandı. 14 Milyon TL’lik yatırım bedeliyle yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından Ozanca Mahallesi yepyeni bir görünüme kavuştu.

Ozanca,14 Milyon TL’lik Yatırımla Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında il genelinde altyapı ve üstyapı yatırımlarına son sürat devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Gölmarmara ilçesine bağlı Ozanca Mahallesinde tamamlanan altyapı yatırımının ardından başlatılan üstyapı yatırımı da tamamlandı. 92 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işinin sonunda mahallede bulunan mekanik sayaçların montajı da tamamlandı.

Neler Yapıldı?
Mahallede ilk olarak 11 kilometrelik içme suyu, 16 kilometrelik de kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları tamamlandı. Altyapı çalışmaları kapsamında atıksu terfi merkezi imalatı da yapılarak Ozanca’nın evsel nitelikli atıksularının Gölmarmara Merkez Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılması sağlandı ve böylece Ozanca Mahallesinde daha sağlıklı bir çevre inşa edildi. Altyapı çalışmalarının ardından başlanan 92 bin metrekarelik üstyapı işi de tamamlandı. Son olarak mahallede bulunan mekanik sayaçların montajı da gerçekleştirildi. Böylece toplamda 14 Milyon TL’lik altyapı ve üstyapı yatırımı yapılarak Ozanca Mahallesi yepyeni bir görünüme kavuştu.

“Cengiz Başkanımızı mahallemize bekliyoruz”
Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden mahalle muhtarı Gürsel Tan, “2 bin nüfuslu bir mahalleyiz. Manisa Büyükşehir olmadan önce burada su ve altyapı gibi sıkıntılar çekiyorduk. Manisa Büyükşehir olduktan sonra mahallemize yapılmayan hizmetler yapıldı. Artık 7/24 suyumuz akıyor. Hizmetlerde son aşamaya geldik, bitti. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengin Ergün, MASKİ Genel Müdürümüz Burak Aslay ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Cengiz Başkanımızı Ozanca’ya bekliyoruz. Deprem bölgesinde vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz, büyük bir millet olarak birlik beraberlik içerisinde ayağa kalkarız” dedi.

“Köyümüzde eksik bir şey kalmadı”
Mahalle sakini Muzaffer Aygün, “MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarından memnunuz. Mahallemizde altyapı yapıldı, çevresi de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ederiz” dedi.

Mahalle sakini Aydın Tan, “Bize söz verilip de yapılmayan hizmetleri sağ olsun Cengiz Başkanımız yaptı. Allah razı olsun. Köyümüzde eksik bir şey kalmadı.”

Mahalle sakini Arif Nuray, “Su sorunumuz çözüldü, kanalizasyonumuz tam. Cengiz Başkanımıza teşekkür ederiz. Artık bir sıkıntımız yok” dedi.

Mahalle sakini Muhittin Çoban, “Daha önce yollarımız çok bozuktu. Sağ olsun Cengiz Başkanımız yollarımızı çok güzel yaptı. Suyumuz 7/24 akıyor. Kapımızın önüne kadar parke taşı yapıldı” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2023, 10:45

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER