Salihli Belediye Meclisi, 2023’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Salihli Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Zeki Kayda başkanlığında gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, meclis üyeleri 8 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Salihli Belediye Meclisi,  2023’ün İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Salihli Belediye Meclisi olarak 2023 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdik. Aldığımız kararların, şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sevinçleriyle ve üzüntüleriyle bir yılı daha geride bıraktık. Değerli hemşehrilerim; meclis üyelerim, başkan yardımcılarım, daire müdürlerim ve mesai arkadaşlarım, sizlerin yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, sağlıkla ve mutlulukla dolu nice yıllar diliyorum” dedi.

İlçede yürütülen doğalgaz çalışmalarıyla ilgili olarak meclis üyelerine bilgi veren Başkan Kayda, “Salihli’miz jeotermalden sonra bizim dönemimizde temiz ve çevreci enerji doğalgaza kavuştu. Şehrimizde bugün itibariyle 18 bin 700 abone doğalgaz kullanıyor. 36 bin aboneye doğalgaz hattı çekildi. Acısu Caddesi ile Gürler Aile Çay Bahçesi arasında ikamet eden vatandaşlarımız için yarından itibaren doğalgaz hat döşeme çalışmaları başlıyor. Bu bölgede oturan vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Belediye Meclisinde temsil edilen siyasi partiler adına, MHP Grup Sözcüsü İsa Yıldırım, AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Uyğun, CHP Grup Sözcüsü Abdülkadir Yavuz Özdem ve İYİ Parti Grup Sözcüsü Ulvi Murat Tunca da, meclis üyelerinin, belediye çalışanlarının ve Salihli halkının yeni yılını kutladı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, ilk olarak Denetim Komisyonuna üye seçimi yapıldı. Komisyona, MHP’den İsa Yıldırım ve Ufuk Erdöl, CHP’den Abdülkadir Yavuz Özdem ve Tamer Aluş ile AK Parti’den Fethi Söğüt oy birliği ile seçildi.

Toplantıda, Belediyedeki boş ve dolu memur kadro değişiklik cetvelleri ile tam zamanlı sözleşmeli personel ücretleri görüşülerek talep oy birliği ile kabul edildi.

Salihli Belediyesi Personel A. Ş.nin 2023 yılı Ocak ayında yapılacak olağan genel kurul toplantısında, Salihli Belediye Başkanlığını temsilen Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın görevlendirilmesi hususu meclis üyeleri tarafından görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Adala Mahallesinde 148 ada 4 parselde Atatürk Evi’nin bulunduğu arsa vasıflı taşınmazın 2022-2027 yılları arası kamulaştırma programına alınması talebi ile Gökçeköy Mahallesi 113 ada 75 parsel nolu taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından değerlendirilmesi talebi de oy birliği ile kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2023, 13:38

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER