Salihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa Dağıtıyor

Salihli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, hasta ve yaralı can dostlara şifa dağıtıyor.

Salihli Belediyesi Hasta Ve Yaralı Can Dostlara Şifa Dağıtıyor

“Her can bizim için değerlidir" sloganı ile hizmet veren rehabilitasyon merkezinde, 2022 yılında bin 209 hayvanın tedavisini ve bakımını yapılırken, 224 hayvanı sahiplendirerek yeni bir yuvaya kavuşturdu. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren merkez, vatandaşlardan gelen ihbarları da anında değerlendirip, "Haybulans" adı verilen hayvan ambulansı ile yaralı can dostlara hızla müdahale ediyor.

Sokak hayvanlarının kısırlaştırma, salgın hastalıklara karşı aşılama, sahiplendirme, kimliklendirerek kayıt altına alma, barındırma, tedavi gibi tüm ihtiyaçlarının karşılandığı merkezde, yeni alınan ultrason cihazlarıyla yaralı hayvanların ameliyatları da yapılıyor.

Merkezde can dostların yanı sıra doğada yaralı halde bulunan hayvanların bakımlarının görevli 3 veteriner hekim ve 10 personel tarafından yapıldığını anlatan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Merkezde hayvanların günlük bakımlarını yoğun şekilde yapıyoruz. Araç çarpması, düşme, kanama, zehirlenme vakaları sonucunda yaralanan sokak hayvanlarına olay yerinde acil müdahalede bulunabilmek amacıyla ‘Haybulans' adı verilen hayvan ambulansı hizmetini başlattık. Vatandaşlarımız, “153” ya da “0 236 714 20 65” nolu telefonları arayarak yaralanan can dostlar için Haybulansı çağırabilmektedir. Salihli Belediyesi olarak sokak hayvanlarının da bir can taşıdığını bilerek en iyi şekilde hizmet alması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER