Salihli Kemer Mahallesinde Mera Islah Projesi Başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından finanse edilen, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen “Salihli Kemer Mahallesi Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında 400 dekarlık yeni mera alanının açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Salihli Kemer Mahallesinde Mera Islah Projesi Başladı

Islah projesi ile mevcut meraların ot verimlerini iyileştirerek hayvancılığın ihtiyacı olan kaba yem üretiminin arttırılması ve hayvancılığın karlı bir sektör haline gelmesinin amaçlandığını kaydeden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, “Salihli’ye bağlı kırsal Kemer Mahallesinde bulunan mera alanlarımız Bakanlığımız tarafından 5 yıllık ıslah programına alınmıştır. İl Müdürlüğü olarak Kemer Mahallesi’nde mera ıslah programımız kapsamında bir ıslah projesi gerçekleştirdik. Büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere 1.500'den fazla hayvan varlığı olan Kemer Mahallemizde mera ıslah çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 900 dekarlık olan bu mera alanının 500 dekarlık bölümü ıslah edilmiş durumda. Mera ıslahı uzun süren bir yatırımdır. Bizden sonra mahallemiz buna sahip çıkmalı, gerekli kurallara uyarak meradan uzun süre faydalanmalıdır. Emeği geçen tüm teknik personelimize teşekkür ediyorum. Mera ıslahının bereket getirmesini diliyorum” dedi.

Kemer Mahallesinde gerçekleşen mera açılışına, Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Sözer, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Salihli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir, Manisa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Harun Süner, Kemer Mahalle Muhtarı İrfan Çiğdem ve üreticiler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2023, 22:36

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER