Seyitli’nin çehresi değişiyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle projesi kapsamında Yunusemre ilçesine bağlı Seyitli Mahallesinde 19 kilometrelik altyapı çalışmalarını tamamlamasının arından, 50 bin metrekarelik üstyapı işi de tüm hızıyla devam ediyor.

Seyitli’nin çehresi değişiyor


Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün kırsal mahallelerdeki alt ve üstyapı yatırımları Yunusemre ilçesinde de devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde başarıyla yürütülen 154 Mahalle Projesiyle Seyitli Mahallesinde de çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Mahallede 9 kilometrelik içme suyu hattı ile 10 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmaları tamamlandı. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla 50 bin metrekarelik üst yapı işi de hız kazandı. Mahalleye daha sağlıklı içme suyu temini için 100 tonluk içme suyu deposu ve daha sağlıklı bir çevre için paket atık su arıtma da yapıldı.

Seyitli’nin çehresi değişiyor

Seyitli’de tamamlanan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, yüklenici firmadan üst yapı çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldı. İnceleme sırasında Hilmi Serkan Emir, “154 Mahalle projesi kapsamında Seyitli mahallemizin çehresini değiştiriyoruz. Bugün geldiğimiz nokta itibari ile alt yapımızın tamamlanmasıyla üst yapı işinde de sona doğru gelmek üzereyiz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün öncülüğünde yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanınca mahallemiz hem sağlam ve sağlıklı altyapıya kavuşacak hem de modern bir görünüm kazanacak” dedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde yürüttüğümüz bu çalışmalar tamamlanınca mahallemiz hem sağlam altyapıya kavuşacak hem de modern bir görünüm kazanacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2023, 20:54

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER