Hasan Türek Anadolu Lisesi’nden Tiyatro Gösterisi

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Tiyatro Kulübü’nün hazırladığı skeç ve doğaçlamalar Yunus Emre Millet Çarşısında sahnelendi.

Hasan Türek Anadolu Lisesi’nden Tiyatro Gösterisi

Etkinliği  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş izledi. Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi müdürü Ömer Bozoğlu ,gösteride emeği geçenlere teşekkür etti. Ömer Bozoğlu ,"Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesinde Tiyatro Kulübü'nün  yaklaşık bir yıl boyunca devam eden çalışmaları  bugün meyvesini verdi. Tiyatro Kulübü yöneticisi Mahmut Kartal yönetiminde tiyatrolarını sahnelediler. Güzel bir sosyal etkinlik oldu. Tiyatroda görev alan öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum ve emeği geçenlere teşekkür ederim." dedi.
Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı  öğretmeni  Mahmut Kartal ise  tiyatro sahneleme çalışmalarını yıllardır yaptıklarını  söyledi. Mahmut Kartal, "Mümkün olduğu  kadar çocuklarımızın katılabileceği skeçler hazırlıyoruz. Bu sayede çocuklarımız oyunlara daha çok uyum sağlıyor. Skeçlerimiz daha çok günlük hayattan bize yakın konular. Çocuk Yetiştirme, Son Vaziyetim, Ergen Tavsiyesi, Ev Ödevi adlı skeçlerimiz, gençlerin eğitimini ilgilendiren konuları kapsıyor. Çalışırken öğrencilerimiz kendi hayatlarına dokunduğu için severek bu oyunları oynadılar. Çocuklarımız sahnede rollerini canlandırırken mutlu oldular. Amacımız finali mutlu yaşamaktı. İzlemeye gelen okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrenci ve valilerimize çok teşekkür ederim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2023, 22:36

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER