Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi’nden "Tarihin İzinde Gençlik Ve Farkındalık" Sergisi

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi'nde görev yapan yüzde 90 görme engelli Tarih Öğretmeni Arzu Okumuş   Engelliler Haftası  nedeniyle   "Tarihin izinde gençlik ve farkındalık" sergisi açtı.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi’nden "Tarihin İzinde Gençlik Ve Farkındalık" Sergisi

Sergi açılışına Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan ve yönetim kurulu üyeleri, Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer Bozoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Öğretmeni Arzu Okumuş sergi açılışında yaptığı konuşmada  “Öğrencilerimize bu projeleri Farkındalık oluşturmak ve arkadaşlarını daha iyi anlayabilsinler düşüncesiyle böyle bir proje ile değerlendirmeyi düşündük.
Böylece dokunarak Anıtkabir’e herkes gidiyor ve ziyaret ediyor fakat mimarisini nasıl bir mimari yapısı var zihinlerinde canlandıramıyorlar. Arkadaşlar dokunacaklar ve bir fikir edinebilecekler diye düşünüyorum. Öğrencilere farkındalık oluşturması amacıyla böyle bir ödev düşündük”  dedi.

Manisa Hasan Türek Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer Bozoğlu ise “Güzel bir çalışma olduğunu gördüm. Ben emeği geçen öğrencilerime öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ENGELLİLER BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş  ise projenin önemine vurgu yaptı. Yıldıray Demirtaş “En büyük engel, engelsizlik, farkında olmamak söylemlerde kalmayarak göze dönüştüren bunu öğrencilerine proje ödevleriyle yaptıran değerli öğretmenimize teşekkür ediyorum Engelliler bizim için kırmızı çizgimiz. İnşallah daha güzel projelere imza atacağız”  ifadelerinin kullandı. 

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan ise Görme engelliler bu toplumun bir bireyi olduğunu bu toplumda eşit şartlarda yaşayan insan olmak istediklerini söyledi ve sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2023, 16:46

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER