MANİSA FK- EYÜPSPOR MAÇINA BAKIŞ

TFF 1.ligde haftanın kritik maçlarından biri Manisa Mümin Özkasap Stadında Manisa Fk ile Eyüpspor arasında oynandı.

Zorluk derecesi her iki takım açısından da fazla olan maçta koşan önde basan ve rakibe 90 dakika boyunca pres yapan ve play-offu hedefleyen Manisa Fk.

Diğer tarafta ise süper lig deneyimli usta ayakları ile lige damga vuran ve süper lig kapısını zorlayan Eyüpspor….

Harun Tekin, Ömer Bayram, Uğur Demirok, Harun Tekin, Alparslan Öztürk, Umut Bulut ve diğerleri.

Eyüpspor yaşlı ve tecrübeli bir takım. Maç boyunca takım olan çok dikkatli oynayan ve bu zorlu deplasmandan alınacak olan 3 puanın önemini bilen bir takım.

Manisa Fk ise koşan, isteyen ve maçı kazanınca play-offun içinde olacağını bilen bir takım. Çok fazla pozisyonun olmadığı maçta Manisa Fk duran bir toptan, sağdan kornerden karambolde topu filelerinde gördü. Bu golü de çıkaramadı. Bodrum maçı gibi 90’dan sonra olur mu dedik. Maalesef olmadı. Takım olarak tecrübeli ayaklara sahip olan Eyüpspor buna izin vermedi ve maçı 1-0 kazanarak puanını 53 yaptı ve 2.sırada yer aldı.

ÜZÜLMEZ’DEN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR

Maç sonu katıldığımız basın toplantısında Eyüpspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, kendileri adına zor bir müsabakayı geride bıraktıklarını, dersini iyi çalışan, önde baskı yapan bir takıma karşı oynadıklarını belirtti.

İç sahada Altay'a mağlup olduklarını hatırlatan Üzülmez, "Geçen hafta iç saha mağlubiyetimizin ardından kazanmak istediğimiz bir maçtı. İlk yarıda gördüğümüz baskılarda hatalar yaptık, toplar kaybettik. Hücuma çıkarken yaptığımız basit hatalarla istediğimiz bir oyun oynayamadık. İkinci yarı ise uyarılarım ve aldığımız önlemlerle kontrolü ele alan daha iyi bir takım olduk. Bu süreç içinde golü de bulduk. Daha sonra skoru koruma iç güdüsü ile oyuncularım biraz daha defansif oynadı. Manisa, kolay bir deplasman değil, burada rakibimize 'net' diyebileceğimiz bir pozisyon vermedik." ifadelerini kullandı.

O AĞABEYE SELAM OLSUN…

İbrahim Üzülmez, ülkemizde en büyük sorunlardan olan kaybeden hocanın kuyusunun hemen kazıldığı ve ahlaksızlığın olması konusunda ise zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Üzülmez, “Geçen hafta iç sahada kaybettikten sonra bu hafta da kaybetmemizi bekleyen, hatta başkanımızın ofisine gidip de teknik olarak takımın başına geçmek isteyen bir ağabeyimiz var. O ağabeye buradan selamlarımı gönderiyorum.

Bugün kazandık, biraz daha bekleyecek.

Eyüpspor, büyük bir camia, her maçı kazanmak isteyecektir. Kaybettiğimiz zaman yer yerinden oynuyor, kazandığı zaman normal karşılanıyor. Bizim işimiz diğer teknik adamlara göre daha zor. Biz başarılıyız, biraz gerçekçi olmak lazım. Bu takımı idare edebilecek 2-3 teknik adamdan birisiyim. Şu ana kadar mütevazı bir şekilde yolumuza devam ettik, ancak mütevazı olmayacağım. Evet, egosu yüksek oyuncularla çalışıyorum. Buradaki 5 aylık süreç içinde 2 yıllık tecrübe kazandım. Kolay değil, buraya kadar iyi geldik ve iyi puan kazandık. Allah nasip ederse pes etmeden yolumuza devam edeceğiz ve bu takım şampiyon olacak. Hep mütevazı açıklamalar yapmayacağım. “diyordu.

EMEĞE ÇOK BÜYÜK SAYGIZLIK!!

Bu açıklama aslında ülkemizde liglerde en alttan en üste kadar futbolda antrenörler boyutunda da büyük bir kirliliğin, saygısızlığın olduğunu ve yaşandığını gösteriyor.

Tabiki başarısızlıkta antrenör değişimi olur. Ancak, en ufak bir şeyde bile bunu fırsata çevirmeye çalışıp, kapının önüne tünemek ve ahlaksızca onca emeği yok görmek te hiç hoş değil. Rabbim ’de böyle insanlara fırsat vermesin inşallah.

Bu arada İbrahim Üzülmez hocamıza zorlu 2 haftalık periyotta Rize ve Sakarya maçları ile ilgili düşüncelerini ve takımın sadece duran toptan gol bulduğunu ve nasıl bir planı olduğunu sorunca,

Bundan sonra Samsun ve Rize de önemli maçlarını oynayacağız. Oyun olarak baktığınızda biz yaşlı bir takımız. Yaş ortalaması en yüksek takım biziz. 41 yaşlarında Umut Bulut, Luka, Cenk, Ömer, Dibba. Baktığınız zaman yaş ortalaması yüksek bir takım. Biz de o dinamizmi yapmak istiyoruz, oyun içinde bazı şeyleri yapalım ama çok kolay olmuyor. Rakiplerin motivasyonu çok üst düzeyde oluyor. Oyuna bakıyorsun genç bir takım, karşısında Babel var. Daha fazla tempoyu arttırmaya çalışıyor, daha fazla motive oluyor. Golü duran toptan bulduk. Biraz daha kendimizi geliştirmemiz, öz eleştirimizi yapmamız lazım. Bundan sonra hem Rize hem de Sakarya. Bu iki maç bizim için gelecek adına çok belirleyici olacak. İyi motive olacağız, oyuncularımızı dinlendireceğiz. Bu oyuncuları rotasyon yaptırarak kullanmaya çalışıyorum. Bu iki maçı alırsak yolu yarılacağımızı düşünüyorum. Ben de önde baskı yapan bir takım isterim ama önde baskı yapan oyuncu karakteri başkadır. Ben oyuncularıma inanıyor ve teşekkür ediyorum. Bu süre içerisinde 53 puanda çok büyük emekleri var. Çok kolay değil şampiyonluklar. Onun için pes etmeden yolumuza devam edeceğiz. Allah nasip ederse şampiyon da olacağız. Oyuncularıma da güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Sonuç olarak, futbolun sadece asla futbol olmadığını, oynanmadığını ve saha dışında nelerin başarıyı engellediği ya da engellemeye çalışıldığı ……

Bunu da Türk futbolunun en önemli isimlerinin birinin ağzından duymak….

Maalesef gerisini ....….

Hepinize İyi Günler.

YORUM EKLE