Başkan Adayı Karadağ’dan Şehzadeler Parsel Parsel Satılıyor Açıklaması

İYİ Parti’nin Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ Şehzadeler Belediyesi tarafından seçime aylar kala satışa çıkarılan arsalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şehzadeler Belediyesi Karaoğlanlı bölgesinde bulunan değeri milyonları bulan arsaları satışa çıkaracağını duyurmuştu.  Karadağ açıklamasında, “2024 yılında yapılacak yerel seçimlere artık sayılı günler kaldı. Şehzadeler Belediyesi bu kadar az zaman kalmışken Karaoğlanlı’da bulunan ve değeri milyonlar eden arsaları satışa çıkarıyor. Adeta yangından mal kaçırır gibi yapılan bu satışların normalmiş gibi gösterilmeye çalışıldığının farkındayız.” Dedi.

Başkan Adayı Karadağ’dan Şehzadeler Parsel Parsel Satılıyor Açıklaması

Arsaların satışa çıkarılma zamanıyla ilgili açıklamalarda bulunan Karadağ, “2024 yılında yapılacak yerel seçimlere artık sayılı günler kaldı. Şehzadeler Belediyesi bu kadar az zaman kalmışken Karaoğlanlı’da bulunan ve değeri milyonlar eden arsaları satışa çıkarıyor. Adeta yangından mal kaçırır gibi yapılan bu satışların normalmiş gibi gösterilmeye çalışıldığının farkındayız. Yıllardır belediyemizin bütçesi yok, elimizden bu kadarı geliyor diyerek yakınan bir yönetimle karşı karşıyayız. Şehrimizin ne Saruhanlı ne de Şehzadeler girişlerinden birine bile Şehzadeler tabelası koymaktan aciz bir belediye yönetiminin seçime aylar kala eline alacağı milyonları vatandaşa hizmet için kullanacağını kim düşünebilir. Bu satış geleceğimize ipotek koymaktır. Başarısız bütçe yönetiminin yapılan satışlarla kapatılmaya çalışılmasıdır.” İfadelerini kullandı.

“KAYNAKLAR HAKKANİYETLE DEĞERLENDİRİLMELİDİR”

Karadağ, açıklamasını şöyle sürdürdü, “Biz arsa satışlarına karşı değiliz. Bu satışlardan elde edilen gelirler kuruşu kuruşuna vatandaşın hizmetine sunulacaksa elbette ki kaynaklar hakkaniyetle değerlendirilmelidir. Ancak bugün ilan edilen satışların seçime bu kadar dar zaman kalmışken yeni yatırımlar için kullanılabilmesi mümkün değildir. Kuruluş döneminde ki zorlukları hepimiz anlayabiliyoruz. Ancak bütçe planlamasının yapılamadığı, öz kaynakların kendi kendine yetebilecek seviyeye getirilemediği, temel hizmetlerin bile aksamalara uğradığı çok bellidir. Bugün birçok hizmeti kaynaklarını geliştiremediği için dışarıdan satın alan Şehzadeler Belediyesi bu plansız ve hedefsiz yönetim biçiminin faturasını vatandaşın ortak mallarını satarak ödemeye çalışmaktadır. Şehzadelerde oturan vatandaşlarımız bugün yana yakıla aracını park edecek otopark arıyor. Çocuklarımız rahatça oyun oynayacakları koşup eğlenecekleri park bulamıyorlar. Kreşlerde gündüz bakım evlerinde aylar süren sıralar oluşmuş durumda. Madem ki elimizde tüm bu sorunlara çözüm olabilecek kaynak vardı neden 10 yıl beklendi de seçime bu kadar az zaman kala satışlar başladı vatandaş merak ediyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2023, 13:53

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER