İyi Parti İki Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı!

Yerel seçimlere 81 ilde kendi adaylarıyla girme kararı alan İYİ Parti belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Daha önce Şehzadeler İlçesi Belediye Başkan Adaylığı için Ahmet Karadağ ve Yunusemre Belediye Başkan adaylığı için Tufan Akan isimlerini açıklayan İYİ Parti, bugün 2 ilçenin belediye başkan adayını daha açıkladı.

İyi Parti İki Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı!

TBMM’de düzenlenen grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Turgutlu’dan Ahmet Orhan’ın ve Ahmetli’den Abdullah Aktuna’nın ellerini kaldırarak belediye başkan adaylıklarını açıkladı. 
Kürsüde kısa olarak söz alan iki belediye başkan adayı da kendi ilçelerinde seçimleri kazanıp, İYİ Parti’ye yakışır şekilde  Manisalılara hizmet edeceklerini dile getirdi. 
Ahmet Orhan Kimdir?
Ahmet Orhan 5 Haziran 1956'da Manisa Turgutlu'da doğdu.

Kimya Mühendisi; Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Orhan, uzun yıllar PETKİM Petrokimya AŞ Aliağa Kompleksi'nde Kontrol Mühendisi, Kontrol Şefi, Başmühendis ve Müdür Muavini olarak görev yaptı.

Günümüzde Turgutlu'da organik tarım yöntemlerini ile uğraşan Ahmet Orhan evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde MHP' den Manisa milletvekili seçilmiştir.
Abdullah Aktuna Kimdir?
1980 yılında Turgutlu'da doğmuş olan Aktuna, MHP Ahmetli eski ilçe başkanlığı ve İYİ Parti Ahmetli kurucu ilçe başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Süt ve süt ürünleri üretimi sektöründe faaliyet gösteren Abdullah Aktuna, evli ve 5 çocuk sahibidir.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2023, 15:18

Editör Manşet 45

banner11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER