Semih Balaban İkinci Kez İl Başkanlığına Aday!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Semih Balaban ikinci kez il başkanlığına adaylığını açıkladı. CHP Manisa 38. Olağan İl Kongresi 24 Eylül 2023 Pazar günü saat 10.00’da Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek.

Semih Balaban İkinci Kez İl Başkanlığına Aday!

2017 yılından Aralık 2022 yılına kadar CHP Manisa İl Başkanı olarak görevini sürdüren, milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa eden Semih Balaban, kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı.

İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen adaylık açıklamasına CHP Manisa İl Başkanı Ali Kuyumcu, CHP eski Manisa Milletvekilleri Hasan Ören ve Mazlum Nurlu, CHP eski İl Başkanı Cahit Kaplan, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Heval Turan katıldı.


CHP Manisa İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Semih Balaban, CHP’yi 100 yıldır, bir asırdır ayakta tutan partililere teşekkür etti. Burada hep birlikte demokrasi şöleni yaşadıklarının altını çizen Balaban, “Bugün burada hep birlikte her konuda AK Parti ve MHP faşizmine karşı omuz omuza mücadele etmek için bir aradayız. Bugün günlerden 12 Eylül. 12 Eylül demokrasi tarihinin en kanlı günlerinden biri. Nasıl 12 Eylül’de binlerce onurlu insan canlarına rağmen teslim olmadıysa bugünde AK Parti’ye boyun eğmiyoruz. Parti içe demokrasiye ihtiyacımız var. Parti içi demokrasi olmazsa barış olmaz barış olmazsa başarı sağlanmaz. Değişimden yanayız. Sadece kişilerin değişimi yetmiyor tepeden tırnağa değişim şart. Tüzükte bir değişim istiyoruz. Bizim değişim anlayışımız kişilere özel değil sistemin değişmesidir. Ön seçim olmazsa olmaz koşuldur. Hiçbir parti emekçisinin kaderi bir kişinin iki dudağı arasında olmamalı, bundan sonra olmayacaktır” dedi. 


Yerel seçimlerde parti içi demokrasinin uygulanmasından yana solduklarını kaydeden Balaban, CHP’nin Manisa’nın 4 belediyesini koruyup bu sayıyı artırmak ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni kazanmak istediklerini vurguladı. Balaban, AK Parti ve MHP’deki belediyelerin hepsine talip olduklarını söyledi. Balaban, tabanın gücünü engelleyemeyeceğini ifade etti. 
CHP Manisa İl Başkanı Ali Kuyumcu da Semih Balaban’a çıktığı bu yolda başarılar diledi, başka adaylarında demokrasi adına çıkmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2023, 15:39

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER