8 Eylül Stadında Hasret Sona Erdi

Manisa’da amatör futbolun yükünü çeken ve yazın bakıma alınan 8 Eylül Futbol Sahası’nda(Arka Saha) yenileme çalışmaları tamamlandı ve aylar sonra ilk maç heyecanı yaşandı.

8 Eylül Stadında Hasret Sona Erdi

HABER: MUHARREM KAZER

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Manisa Gençlik ve Spor İL Müdürlüğü tarafından yapılan saha yenileme çalışmasının tamamlanmasının ardından Tuncay Erkan Sezonu Manisa Süper Amatör Küme takımların B grubunda mücadele eden Karaköyspor Futbol Kulübü ile Lalelispor arasında ilk maç heyecanı yaşandı. Açılışa Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Buldu, Okul Sporları Şube Müdürü Fatih Umut Altınışık, Manisa Amatör Spor Kulüpleri (Manisa ASKF) Başkanı Erol Timur, Manisa Futbol İl Temsilcisi Behçet Atlı, Manisa Saha Komiserleri Derneği Başkanı Cavit Şenbilgiç, Manisa TÜFAD Başkanı Özer Şenoğlu, kulüp başkanları katıldı.

Futbol İl Temsilcisi Behçet Atlı, “Bu sahada hepimiz aynı duygular içerisindeyiz. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bu tesisin yenilenmesinde Manisa’ya olana ilgi alakasından dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzü amatör ailesi adına teşekkür ediyoruz.

17 ilçede gerçekten büyük yatırımlar var. Tek sıkıntımız Manisa idi. Manisa’da buradaki yatırımdan sonra Ertuğrul Dilek ve diğerleri de yenilenecek. Bu konuda bakanlığımıza sonsuz teşekkürler sunuyoruz” dedi.

Manisa ASFK Başkanı Erol Timur, “Yeşil sahalarımıza söyleyecek bir şey yok. Hayırlı olsun. İnşallah gece maçı da oynatacağız, teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Buldu,” Amatörün yükünü çeken en önemli sahalardan biriydi 8 Eylül Futbol sahası. Umarım bundan sonra keyifli müsabakaların izleneceği bir saha olur. Kazasız belasız bir sezon diliyorum” dedi.

Buldu ve Timur, görev süresini tamamlayan İl Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Ertem’e desteklerinden dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Ayrıca bu yıl Süper Amatör Küme sezonuna ismi verilen Tuncay Erkan ve 1. Amatör Küme’ye ismi verilen Hüseyin Gazi Kılınç anısına lokma hayrı gerçekleştirildi.

Özkan Ceylan ,Ahmet Türkeş,Büşra Sığınır'ın triosunun yönettiği Karaköyspor Fk Lalelispor maçını Karaköyspor Fk 8-0 kazandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2023, 15:24

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER