Adnan Menderes ve Marmara Çin Biletini Kaptı!

4-7 Mayıs tarihlerinde Manisa’da yapılan ÜNİLİG Atletizm Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Adnan Menderes ve Marmara Çin Biletini Kaptı!

AHMET ÜNSAL/ MANİSA

Çin’deki Üniversiteler Olimpiyatlarında Türkiye’yi İstanbul Marmara Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversiteleri temsil edeceği açıklandı.
Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından Manisa’da düzenlenen Ünilig Atletizm Türkiye Şampiyonası sona erdi.

KADINLARDA MARMARA ÜNİVERSİTESİ RÜZGARI ESTİ

40 Üniversiteden 152 kadın, 266 erkek sporcunun katılımıyla Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde Atatürk Olimpik Spor Kompleksi Atletizm Pisti'nde yapılan Ünilig Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde 101 puanla İstanbul Marmara Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu.
99 puanla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ikinci, 95 puanla İzmir Ege Üniversitesi üçüncü oldu.

ERKEKLERDE ADNAN MENDERES İPİ GÖĞÜSLEDİ

Erkekler kategorisinde ise 187 puanla Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Türkiye Şampiyonu oldu.
147 puanla İstanbul Milli Savunma Üniversitesi ikinci, 142 puanla İzmir Ege Üniversitesi üçüncü oldu. 3 gün süren ve birbirinden çekişmeli geçen müsabakalarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları üniversite öğretim üyeleri tarafından verildi.

“MANİSA BİRÇOK ULUSLARARASI ŞAMPİYONALARA İMZA ATACAK”

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk,
“İl Müdürlüğü olarak böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek çok önemli spor tesislerine sahibiz. Bir hafta sonra 5 farklı branşta ÜNİLİG Türkiye Şampiyonası ile Manisa’daki spor şöleni devam edecek.Tüm sporseverleri müsabakalara bekliyoruz.Sportif yatırımlar anlamında diğer illere göre en krayatif tesisler Manisa ilimizde bulunuyor.Yüzme,Atletizm,Tenis,Kamp gibi tüm birimlerin aynı spor kampüs içerisinde yer aldığı bir oluşumun ilimizde olması bizlerin elini güçlendiriyor.Bundan sonraki süreçte inanın Manisa birçok uluslararası şampiyonlara imza atacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2023, 11:34

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER