Büyükşehir’in Sultanları 2. Lige Yükseldi

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Çanakkale’de düzenlenen 2. lige terfi maçlarını final müsabakasında Balıkesir DSİ’yi 3-0’lık skorla mağlup etti. Alt yapı destekli genç kadrosuyla önemli bir başarıya imza atarak 2. lige yükselen sporcuları tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Kadın voleybol takımımızı yürekten kutluyorum. Sevgili kızlarımızı tebrik ediyor, 2. Lig’de başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Büyükşehir’in Sultanları 2. Lige Yükseldi

 2. lige yükselme hedefinde Manisa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Tekirdağ'da düzenlenen Bölgesel Lig Müsabakalarını 3’te 3 yaparak ilk engeli aştı. Ardından Çanakkale’de düzenlenen final müsabakalarında parkeye çıkan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı ilk maçında Lüleburgaz 1922 takımını 3-0’lık net bir skorla geçti. Final maçında ise rakibi Balıkesir DSİ 3-0’lık skorla mağlup eden Manisa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı adını 2. Lige yazdırdı.

Mutluluğunu paylaştı

Önümüzdeki sezon profesyonel ligde mücadele etme başarısı gösteren Manisa Büyükşehir Belediyepor’un Voleybol Branş Sorumlusu Metin Memiş şu sözlerle mutluluğunu paylaşarak, “İlk olarak her daim bizlerin yanında olan ve destek olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum. Bizlere sağladığı destekle Manisa’mızın profesyonel liglerde mücadele eden bir takımı daha oldu. Ayrıca sezon boyunca yanımızda olan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Bora Çaylan ve yönetim kurulu üyelerimize de teşekkür ediyorum. İdari Menajerimiz Murat Özcan, Antrenörlerimiz Caner Doğançay ve Selin Etker, Antrenör Oyuncu Dudu Dirik ve sporcularımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Sporcuları kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de sporcuları tebrik ederek, “Çanakkale’de düzenlenen 2. Lige Terfi müsabakalarında şampiyon olarak 2. Lige yükselme başarısı gösteren Manisa Büyükşehir Belediyespor Voleybol takımımızı yürekten kutluyorum. Sevgili kızlarımızı tebrik ediyor, 2. Lig’de başarı diliyorum. Manisa’mıza bu şampiyonluk hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2023, 16:32

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER