İlçede Yaz Spor Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları verildi

Salihli Belediyesi’nin uzman eğitmenler yönetiminde gençlerin yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak, sportif yeteneklerini geliştirmek amacıyla 6 farklı branşta ücretsiz olarak düzenlediği Yaz Spor Kurslarında eğitimlere katılan 2 bin öğrenciye Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından sertifikaları verildi.

İlçede Yaz Spor Kursunu Tamamlayan Öğrencilere Sertifikaları verildi

Salihli Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Kursu, uzman antrenörler Merve Ateş, Buse Yıldırım, Mehmet Emin İlhan, Büşra Akdemir, Aslı Aşkın, Mustafa Yılmaz ve Mehmet Işıkçı yönetiminde iki aylık eğitimini tamamladı. 
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediyenin düzenlediği yaz spor kursları sertifika törenine katılarak, minik sporcular ve aileleriyle buluştu. 
Atatürk Spor Salonunda ailelerin de katılımıyla gerçekleşen ilk törende konuşan Başkan Zeki Kayda, “Belediyemizin açtığı ücretsiz yaz spor kurslarına katılarak başarıyla tamamlayan tüm çocuklarımızı kutluyorum. Çocuklarımızın yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak, sportif yeteneklerini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz yaz spor kurslarımızı bugün itibariyle tamamlanmış bulunmaktayız. Hepimizin göz bebeği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin doğru, güzel ve sağlıklı bir hayat yaşamalarının yanı sıra vatana ve millete yararlı bireyler olarak yetişmeleri için sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişim süreçlerine katkı sunacak tüm etkinliklere destek veriyoruz. Çocuklarını spora teşvik ederek kurslarımıza gönderen ailelerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ve gençlerimiz yapılan eğitimlerde bir yandan eğlenirken diğer taraftan öğrenerek yaz tatilini verimli geçirdi. Okulların açılmasına az bir zaman kala kurslarımıza katılan çocuklarımıza, yeni eğitim öğretim döneminde üstün başarılar diliyorum” dedi.
Salihli Belediyesi’nin düzenlediği Yaz Spor Kursu için ikinci tören İsmail Doğan Erdinç Semt Spor Sahasında gerçekleşti. Belediyenin açtığı futbol yaz spor kursunda eğitim alan gençlere Başkan Zeki Kayda tarafından sertifikaları dağıtıldı. Spor sayesinde gençleri eğiterek geleceklerine yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Kayda, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin sporda başarılı olması, sporda kendilerini ifade edebilmeleri aslında akademik anlamda da onların başarısını arttırmaktadır. Biz geleceğimiz olan çocuklarımızın her alanda başarılı olmaları için çalışıyoruz” dedi.
Sertifika törenine, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Başkan Yardımcıları Metin Durmaz, Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Serkan Sözer, Belediye daire müdürleri, Belediyespor antrenörleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2023, 18:21

Editör Manşet 45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER