Manisa FK Teknik Direktörü Eriş ilk yarıyı değerlendirdi

 Spor Toto 1. ligi 28 puanla 9. sırada tamamlayan Manisa FK Teknik Direktörü Levent Eriş, Fikri Bayrıl Spor tesislerinde ilk yarı değerlendirmesinde bulundu.

Manisa FK Teknik Direktörü Eriş ilk yarıyı değerlendirdi

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Teknik Direktör Eriş; “Az paralarla çıktığımız bu yolda Kimsenin tahmin edemediği bir puan topladık.Alt yapıya önem veriyoruz. Futbolcularımıza çok talip kulüp var.Özellikle yurt dışından.Dünyanın ünlü kulüplerinden geliyor olması bizi gururlandırıyor.Stadyum bizim kırmızı çizgimiz.Daha doğrusu olmazsa olmazımızdır”
Eriş’in 2022-2023 Futbol sezonun ilk yarı değerlendirme toplantısına Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Hakkı Özbayır,Ertan Korkmaz, Denetim Kurulu Başkanı ve PencereTV-Depophotos Manisa muhabiri Ahmet Ünsal ile yerel ve ulusal basının temsilcileri katıldı.

“BİRÇOK TAKIMIN YAPMAYACAĞI BİR YAPI OLUŞTURDUK”

Yemek sonrasında gazetecilere ilk yarı değerlendirmesi yapan Teknik Direktör Levent Eriş,
“Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik sürecin farkında olan bir kulüp olarak ligde mücadele ettiğimiz birçok takımdan çok daha az bir bütçeyle kurulmuş bir takımız. Taşıma suyla değirmenin dönmeyeceğini bildiğimiz için altyapımızdan çıkan oyuncularımıza, genç oyuncularımıza şans veriyoruz. Bu sezon altyapımızdan yetişen Mehmet Uysal ve Ayberk Karapo’nun yanı sıra kadromuza kattığımız Fırat Sarı, Kadir Kaan Yurdakul gibi genç yetenekleri oynatarak birçok takımın yapmayacağı bir yapı oluşturduk. Büyük bütçelerle kurulan takımlarla kıyaslandığı zaman yerimizin çok önemli olduğunu hatırlatmak istiyorum. 2’inciyle 4, 6’ıncıyla 2 puan farkımız var. Sezon başında son dakikalarda kaybettiğimiz puanları da hesaba katarsak çok iyi bir grafik sergilediğimizi görebiliyoruz” dedi.

“ALTYAPIYA ÇOK CİDDİ ÖNEM VERİYORUZ”

Başkanımız Mevlüt Aktan ve Yönetim Kurulumuzun desteğine de dikkat çeken deneyimli teknik adam,
“Oluşturduğumuz yapı her ne kadar zor bir yapı da olsa başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, Başkanımız Mevlüt Aktan ve yönetim kurulu üyelerimizin desteği ile önemli bir yol kat ettik. Özellikle altyapıdan oyuncu çıkarma noktasında bizlere verdikleri destek, duydukları güven bizim için son derece önemli. Çok para harcayan takımların değil doğru yapılanma ile yola çıkan takımların başarılı olduklarını görüyoruz. Geçen sezon bu ligde şampiyon olan Ümraniyespor ve İstanbulspor bunun en güzel örneği. Biz de bu yapıyı geliştirerek ve zenginleştirerek takımımızı hedefe taşımak istiyoruz. En son içerde oynadığımız Tuzlaspor maçında altyapıdan 3 oyuncu ile oynadık. Bu ilk defa gerçekleştirdiğimiz bir olay. O çocukların burada oynamaları Manisa için çok değerliydi. Biz altyapıya çok önem veren bir kulübüz. O tabloyu görmek benim için çok büyük bir gururdu. Ligin son müsabakası olan Pendik müsabakasında 7 tane 18-21 yaş arasında oyuncu ile oynuyorsunuz.” diye konuştu.

“DÜNYADAKİ ÜNLÜ KULÜPLER FUTBOLCULARIMIZA TALİP BUDA BSİZİ GURURLANDIRILYOR”

Teknik Direktör Eriş; “Az paralarla çıktığımız bu yolda Kimsenin tahmin edemediği bir puan topladık.Alt yapıya önem veriyoruz. Futbolcularımıza çok talip kulüp var.Özellikle yurt dışından.Önceliğimiz yurt dışından gelen talepleri değerlendireceğiz. Kaldı ki futbolcularımıza tekliflerin Dünyanın ünlü kulüplerinden geliyor olması bizi gururlandırıyor.

“BİZ KİMSEYE HAYAL SATMIYORUZ, SEZON BAŞINDA ŞAMPİYON OLACAĞIZ DİYE YOLA ÇIKMADIK”

Transferle ilgili gelen soruyu yanıtlayan Levent Eriş, “Biz kimseye hayal satmıyoruz, sezon başında şampiyon olacağız diye yola çıkmadık. Ülkemizin yaşadığı ekonomik sıkıntılardan tüm kulüpler etkilendi. Biz doğru yolda ilerlediğimizi düşünüyoruz. Oyunculara çok güveniyorum. Genç oyuncularının sayısını daha artırmak istiyoruz. Burası artık yetiştirici ve yarışmacı olan bir kulüp haline dönüşmeye başladı” dedi.

“TRANSFERDE İNCE ELEYİP SIK DOKUYACAĞIZ”

Transfer süreciyle ilgili soruyu yanıtlayan deneyimli teknik adam, “Ne tip oyuncu aradığımızın kriteri belli.Oyuncu isimleri çok dönüyor.Türkiye’deki yabancı oyunculardan da bulalım yoksa yurt dışındaki yabancı oyunculardan mı alalım. İki yabancı oyuncu hakkımız var. İsimler çok fazlasıyla var.Aceleci olmak istemiyoruz. Biz iç saha galibiyetlerine etki edecek oyuncu istiyoruz. Birinci ligde 10 puan farkla bitirip de play-off’a kalmayan takımlara çok şahit oldum.Zaman ne gösterecek bilemiyorum.Çok parayla da bu işler olmuyor, doğru planlama, doğru tercihlerle en güzel başarı yakalanabilir” dedi.“19 MAYIS STADI MANİSA ŞEHRİNİN MABEDİ.ORASI BİZİM İÇİN OLMAZSA OLMAZIMIZ.”

Bakım-onarım çalışmaları yarıda kalan Manisa 19 Mayıs Stadı’yla ilgili soruyu da cevaplayan Eriş,

“Manisa 19 Mayıs Stadı Manisa şehrinin mabedi. O dokuda seyirci oraya çok daha fazla gelecek. Orası bizim için olmazsa olmazımız. Keşke o stadın açılmasını sağlayabilsek. Oraya binlerce insanımız gelecek. Şehir takımlarına karşı mücadele ettiğimiz bir süreç var. O yüzden biz o sahanın her tarafını kullanmak zorundayız. En kısa sürede Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun desteğiyle stadın tamamlanıp faaliyete geçmesini istiyoruz” diye konuştu.

Cengiz Kılınçaslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER