Kabine'de iki değişiklik! Özhaseki'nin yerine Murat Kurum, Fahrettin Koca'nın yerine Kemal Memişoğlu

İstifa eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve istifa edeceği konuşulan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yerine gelecek isimlerin belli olduğu iddia edildi. Kulis bilgilerine göre yeni Özhaseki'den boşalan koltuğa daha önce de aynı görevi yürüten Murat Kurum oturacak. Yeni Sağlık Bakanı ise İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu olacak.

Kabine'de iki değişiklik! Özhaseki'nin yerine Murat Kurum, Fahrettin Koca'nın yerine Kemal Memişoğlu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurması ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da istifa edeceği yönündeki söylentiler sonrası, iki bakanın yerine gelmesi muhtemel isimler merak konusu oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Özhaseki, sağlık sorunları sebebiyle görevi kendi dileğiyle bırakmak istediğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bugün arz ettiğini bildirdi. Bakan Özhaseki, "Üstlendiğim kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim." ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Koca'nın da istifa edeceği yönündeki söylentiler Ankara kulislerini harekete geçirdi. 

ÖZHASEKİ'NİN YERİNE KURUM, KOCA'NIN YERİNE MEMİŞOĞLU

Kulis bilgilerine göre yeni Özhaseki'den boşalan koltuğa daha önce de aynı görevi yürüten Murat Kurum oturacak. Yeni Sağlık Bakanı ise İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu olacak.

Kaynak: HABERLER.COM