Mesir heyecanı Yunusemre'de yaşanıyor

Bu yıl 484'üncüsü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nin heyecanı Yunusemre'de yaşanıyor. 100. Yıl Meydanı ile Muradiye Meydanında düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Mesir heyecanı Yunusemre'de yaşanıyor

Bu yıl 484’üncüsü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’nin heyecanı Yunusemre’de yaşanıyor. 100. Yıl Meydanı ile Muradiye Meydanında düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

UNESCO’nun ‘İnsanlığın Somut Olmayan Kültür Mirası’ listesinde bulunan ve 484’üncüsü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali tüm coşkusu ile devam ediyor. 100. Yıl Meydanı ve Muradiye Meydanı’nın da ev sahipliği yaptığı etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 100. Yıl Meydanında düzenlenen Bulgaristan Halk Dansları Gösterisi, Türksoy Özbekistan Halk Dansları Gösterisi, Şehzadeler Gençlik Merkezi Müzik Grubu Konseri ve Forte Band Konseri Yunusemreli vatandaşlardan tam not aldı. Mesir festivali heyecanına ortak olan halk gösteriler ve konserleri ilgiyle takip ederken, etkinlikler vatandaşların beğenisini kazandı. Coşku ile kutlanan Mesir Festivali etkinlikleri kapsamında Muradiyeliler de aynı heyecanı Muradiye Meydanı’nda yaşadı. Moldova Halk Dansları Gösterisi ile Türksoy Kırgızistan Halk Dansları Gösterisi vatandaşlardan yoğun alkış alırken Ekrem - Erşan İkilisinin Konseri de doyasıya eğlendirdi. Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, hem 100. Yıl Meydanı hem de Muradiye Meydanı’nda gerçekleştirilen Mesir etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.