Öğrenciler sokaktaki can dostlar için mobilya tasarladı

Yaşar Üniversitesi, HAYTAP ve Caploonba Orpak Mobilya, sokak hayvanları için sosyal sorumluluk projesini hazırladı. Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin sokak hayvanları için tasarladıkları mobilyalar, İzmir'in çeşitli bölgelerindeki park ve barınaklara yerleştirildi.

Öğrenciler sokaktaki can dostlar için mobilya tasarladı

Yaşar Üniversitesi, HAYTAP ve Caploonba Orpak Mobilya, sokak hayvanları için sosyal sorumluluk projesini hazırladı. Yaşar Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin sokak hayvanları için tasarladıkları mobilyalar, İzmir’in çeşitli bölgelerindeki park ve barınaklara yerleştirildi.

Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve Caploonba Orpak Mobilya, Me2 Projesi’nde sokak hayvanları için bir araya geldi. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 3. sınıf öğrencileri, ‘INAR 3302 Mobilya Tasarımı’ dersi kapsamında, HAYTAP’ın mentorluğunda hem sokak hayvanları hem barınaklar hem de sahipli hayvanlar için mobilyalar tasarladı. Genç iç mimarlar, sokakta yaşayan hayvanların konforla barınabileceği kulübe tarzında yaşam alanları oluşturdu.

Barınak ve parklara yerleştirildi

Projenin ilk etabında tasarlanan 3 proje; Aleyna Yolcu, İrem Aktürk ve Muratcan Doğan ile Ali Barış Topçuoğlu ve Ali Özaltındiş’ın ellerinden çıktı. Caploonba Orpak Mobilya tarafından üretilen barınaklar, İzmir Kültürpark, Buca, Foça ve Bornova’daki barınak ve parklara yerleştirildi. Projede; koordinatörlük yapan İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Eda Paykoç Özçelik’in yanı sıra Öğretim Görevlisi Sergio Taddonio, Öğretim Görevlisi Altuğ Toprak, Öğretim Görevlisi Ertan Demirkan ve Araştırma Görevlisi İrem Deniz Akçam Ergin yer aldı.

Öğrenciler sokaktaki can dostlar için mobilya tasarladı
Öğrenciler sokaktaki can dostlar için mobilya tasarladı