Orman yangınlarında geçen yıla oranla yüzde yüz artış ….

Manisa'nın Salihli ilçesi Dibek Dağında başlayan ve sonrasında da rüzgarın etkisiyle Karasavcı ile Yağbasan mahallerindeki konutlara sıçrayan orman yangını gece yarısı kontrol altına alınabildi.

Orman yangınlarında geçen yıla oranla yüzde yüz artış ….

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Manisa’nın Salihli ilçesi Dibek Dağında başlayan ve sonrasında da rüzgarın etkisiyle Karasavcı ile Yağbasan mahallerindeki konutlara sıçrayan orman yangını gece yarısı kontrol altına alınabildi.Yangın ise tamamen sabahın ilk ışıklarında söndürülebildi. 

   İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, İzmir ve Manisa illerinde orman yangınlarında artış yaşandığına dikkat çekti

GEÇEN YILA GÖRE ORMAN YANGINLARINDA ARTIŞ YÜZDE YÜZ 

Hava sıcaklıklarını yoğun olduğu bugünlerde yangınlara karşı dikkatli olunması konusunda vatandaşları uyardı. İzmir ve Manisa illerinde 1-21 Haziran döneminde çıkan; 2023 yılında 9 adet orman yangını ve 18 adet kırsal yangını olmak üzere toplam 27 adet yangına müdahale edilmişti. 2024 yılında 45 adet orman yangını ve 120 adet kırsal yangını olmak üzere toplam 165 adet yangına müdahale edildi. 

İZMİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ORMANLARIN KAHRAMANLARINA TEŞEKKÜR 

Yapılan açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: “7/24, hızlı ve etkin müdahale ederek özveriyle kontrol altına alan Ormanın Kahramanları’na teşekkür ederiz. Hava sıcaklıklarının yüksek, nem oranın düşük olduğu, kuvvetli rüzgârlı olan bugünlerde lütfen yangınlara karşı hassas olalım.”

BAŞKAN NURLU TAM EKİPLERİNİ YANGIN BÖLGESİNE SEVK ETTİ

Salihli ilçesi Dibek dağında başlayan 500’ün üzerinde vatandaşın yaşadığı Karasavcı ve Yağbasan mahallerinin tahliye edilmesine neden olan orman yangınında CHP li Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, tüm ekibini yangın bölgesine yönlendirdi.

    Başkan Nurlu, evleri ve tarımsal ekipmanları yanan köylülerin dertlerini yerinde dinleyerek “tüm yaralarımızı birlikte saracağız. Rabbim daha büyük felaketlerden korusun” dedi