Valiler ve başkanlara mesir macunu ikramı

Manisa'da 4 yıllık aranın ardandan bu yıl 484'üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaline sayılı günler kala yılın ikinci yönetim kurulu toplantısı için Manisa'ya gelen Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunda bulunan vali, belediye başkanı ve il genel meclisi başkanları halk oyunları gösterileri ve Mesir Macunuyla karşılandı.

Valiler ve başkanlara mesir macunu ikramı

Manisa’da 4 yıllık aranın ardandan bu yıl 484’üncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivaline sayılı günler kala yılın ikinci yönetim kurulu toplantısı için Manisa’ya gelen Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunda bulunan vali, belediye başkanı ve il genel meclisi başkanları halk oyunları gösterileri ve Mesir Macunuyla karşılandı.

Uluslararası 484. Manisa Mesir Macunu Festivali, 4 yılın ardından kente renk katmaya devam ediyor. Zafer Kalkınma Ajansının 2024 yılının ikinci yönetim kurulu toplantısına ev sahipliği yapan Manisa’ya gelen misafirler Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek tarafından karşılandı. Manisa’ya gelen Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Yönetim Kurulu üyeleri Kütahya Valisi Musa Işın, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Afyonkarahisar İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Siper, Kütahya İl Genel Meclis Başkanı Muammer Özcura, Uşak İl Genel Meclis Başkanı Kadir Uslu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Esin Güral Argat, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Selim Kandemir’e toplantı öncesi Manisa Valiliği önünde Kazakistan Halk Dansları ve Zeybek gösterisi sunuldu. Manisa’ya gelen misafirlere Kazak ve Türk gençler tarafından şifalı Mesir Macunu ikramında bulunuldu. Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek misafirlere Mesir Macununun ısırılmadan yenilmesi konusunda tavsiyelerde bulundu.

Manisa Valiliği Bandosunun çaldığı marş ve türkülere eşlik eden heyet toplantıya geçmek üzere Manisa Valiliği önünden ayrıldı.