Yunusemre'den kursiyerlere destek

Yunusemre Belediyesi hanım lokallerinde kurs gören kursiyerlerin yaptığı ürünler, Millet Çarşısı'ndaki sosyete pazarında satışa sunulmaya başladı. Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, ürünlerin her salı satışa sunulacağını, bu şekilde kursiyerlerin ev ekonomilerine katkı sağlayacağını söyledi.

Yunusemre'den kursiyerlere destek

Yunusemre Belediyesi hanım lokallerinde kurs gören kursiyerlerin yaptığı ürünler, Millet Çarşısı’ndaki sosyete pazarında satışa sunulmaya başladı. Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, ürünlerin her salı satışa sunulacağını, bu şekilde kursiyerlerin ev ekonomilerine katkı sağlayacağını söyledi.

Yunusemre Belediyesi bünyesindeki hanım lokallerinde ev hanımları katıldıkları kurslarda bir taraftan el becerilerini geliştirirken, bir taraftan da ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomisine katkı sağlayacak. Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban’ın talimatları doğrultusunda ev hanımları, lokallerde ürettikleri el işi ürünlerini artık Yunus Emre Millet Çarşısı’ndaki sosyete pazarında kurulan tezgahlarda satışa sunacak. Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Özge Arslan ve ilgili müdürler ile birlikte tezgahları ziyaret ederek destek oldu. Ziyarette kendilerine ev hanımları, her salı günü Millet Çarşısı’nda kurulan sosyete pazarından ürünlerini satmak için imkan sağlayan Başkan Balaban’a teşekkürlerini sundu.

Kadınların emeği ekonomiye kazandırılıyor

Ziyarette Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban yaptığı açıklamada, bütün vatandaşları ev ekonomisine katkı sağlayan üreten hanımlara destek olmaya davet etti. Başkan Balaban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Hanımlar lokallerindeki kadın kardeşlerimiz ürettikleri ürünleri Güzelyurt Mahallemizdeki Millet Çarşısında bulunan Sosyete Pazarı diye bilinen salı pazarında halkımızla buluşturuyorlar. Ekonomik fiyatlarla kadınlarımız ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri vatandaşlarımızın beğenisine sunuyor. Bundan sonra her Salı hanım lokallerimizde kadınlarımızın ürettiği ürünler satışa sunulacak. Tüm halkımızı üreten kadınlarımıza destek vermeye davet ediyorum.”

Yunusemre'den kursiyerlere destek
Yunusemre'den kursiyerlere destek
Yunusemre'den kursiyerlere destek