Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı

Yarın itibari ile 9 günlük bayram tatilinin başlaması öncesinde CHP li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Manisalılara 24 saat süresince kesintisiz hizmet götüren İtfaiye Daire Başkanlığındaki 'Ateşin Siperlerini' görev yaptıkları yerde ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Yarın itibari ile 9 günlük bayram tatilinin başlaması öncesinde CHP li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Manisalılara 24 saat süresince kesintisiz hizmet götüren İtfaiye Daire Başkanlığındaki ‘Ateşin Siperlerini’ görev yaptıkları yerde ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 Başkan Zeyrek “Aldığınız her kuruş ananızın sütü gibi hak ediyorsunuz. Canını alevlere karşı siper ediyorsunuz. Sizlerle ne denli gurur duysak azdır.”

   Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, personeli ile bayram kutlamalarına ilk önce İtfaiye Daire Başkanlığında başladı.Merkez İtfaiye de çalışan personele yönelik gerçekleştirdiği bayramlaşma ziyaretinde Başkan Ferdi Zeyrek’i İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal ve itfaiye personeli karşıladı.

İtfaiye erleri ile tek tek tokalaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek çalışanlara kendi elleriyle bayram çikolatası ikram etti.

   İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, Haziran ayı içerisinde meydana gelen yangınlarla ilgili kısa bir bilgi verdi.

   Başkan Zeyrek, il genelinde görev yapan itfaiye çalışanların özellikle Kula-Alaşehir ilçelerinde meydana gelen orman yangınlarında gösterdikleri üstün çalışmalarından dolayı kendilerini yürekten kutladığını belirtti.

    Zeyrek, sonrasında sorumluluk alanlarında bulunan ormanlarda meydana gelecek yangınları önceden algılayacak olan sensör sistemi kuracaklarını dile getirerek;

   “Sensör sistemi sayesinde 5 kilometrelik alan kontrol edilebilecek sensörleme sayesinde de yangınlara erkan müdahale etme imkanı bulacağız.Bu sistemi il genelinde genişleterek yaygınlaştıracağız.Bu sistem ormanlarımızın yok olmasının önünü alacaktır.”

   Zeyrek, Türkiye’nin deprem fayları üzerinde olan bir ülke olduğuna işaret ederek vatandaşlara daha seri ulaşılabilmesi için 

‘Kurtar beni Manisa veya Kurtar bizi Manisa’ projesini hayata geçireceklerini ifade ederek;

  “Sadece Manisa’da uygulamaya koyacağımız bu sistem kendi bünyemizdeki Bilgi İşlem Merkezimizdeki mühendislerce planlandı.Yani tamamı yerli bir proje olacak. Vatandaşlar olası bir deprem sırasında yerin metrelerce altında veya enkazın altında kullandıkları cep telefonlarının göndereceği sinyaller sayesinde onlara çabuk ulaşabilme imkanını sağlayacak.Kısa süre sonra devreye alacağım bu sistemi vatandaşlarımızın sadece cep telefonlarına indirmeleri yeterli olacak.Manisa ili başta olmak üzere tüm ege bölgesi deprem riski altında.Ege Belediye Birliği Başkanı olarak bu projeyi önce Ege Bölgesine sonrasında Türkiye geneline yayacağız.Bu projenin tek bir amacı var insan hayatını kurtarabilmektir.”

  Başkan Ferdi Zeyrek, Manisa’nın tarım şehrinin hiçbir zaman unutulmaması gerçeğine işaret ederek toprak analiz laboratuarını en kısa sürede hayata geçireceklerini belirterek;

   “Bilindiği üzere Manisa günümüzde her ne kadar sanayi şehri gibi görünse de as olan bu şehrimizin tarım şehri olduğu unutulmamalı.Üretim yapılan toprakların analizi ve o toprağa göre ne denli gübre kullanılacak bunların net verileri yok.Biz belediye olarak çiftçimize gübre desteği veriyoruz.Verdiğimiz gübrenin toprağa yararlı olup olmadığı kuracağımız toprak analiz laboratuarı ile anlayacağız” dedi

    İtfaiyecilerin çalışma koşullarına da değinen Başkan Zeyrek;

   “İtfaiye de çalışan arkadaşlarımız Manisa Büyükşehir’imizin vizyon yüzüdür. Bu kardeşlerimizin arzu ettikleri ücretleri alabilmelerinin önü açmak için bütçemiz ölçülerinde ne yapılması gereği varsa yapmaktan yanayız. Onların yüzü gülecek Manisalılarda başlarını güvenle yastıklarına koyacaklar” dedi.

    Başkan Zeyrek, itfaiye çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirmenin ardından belediyenin hizmetini üstlenen diğer birimlere yöneldi….

Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı
Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı
Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı
Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı
Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı
Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı
Zeyrek 'Ateşin siperleri' ile bayramlaştı